Analist Bombayı Patlattı: Bu 6 Altcoin 50x Yapabilir!

celikci

New member
Genel manada yatırımcılar, dünyanın en güzel portföyünü oluşturmak ister. Risk ve getiriyi dengelerken ayı piyasasında bile yeterli performans gösteren kripto paraları gözler. Bu eforlar üzerine portföy araştırması yapan Altcoin Buzz analisti Stu L., “kripto portföyünü 50 katına çıkarabilecek” altcoin’leri paylaştı. İşte detaylar…

Analistin listesindeki birinci iki altcoin: BNB ve MATIC

Analist, portföyünün yüzde 15’inin BNB’den oluştuğunu söylüyor. Bunun gerisinde, Binance’in devam eden başarısı üzerine bir bahis olduğuna işaret ediyor. BNB’de toplam arzı azaltan coin yakımlarına işaret ediyor. Şu anda 165 milyon BNB tokenı 100 milyona düşürülecek. Analist, “Bu onların belirtilen maksadı ve oraya ulaşacaklarını düşünüyoruz,” diyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BNB, geçen çeyrekte neredeyse 2 milyon BNB yaktılar. Analist, “bu çeyrekte 2 milyondan biraz fazla yakma yolundalar” diyor ve “deflasyonist tokenları seviyorum” diye ekliyor.


Analistin listesindeki ikinci kripto para, portföyünün yüzde 12’sini oluşturan Polygon (MATIC). Analiste göre Polygon, uygulama erişimiyle “Ethereum’un en uygununa sahip”. Bunun haricinde layer-2’nin düşük fiyatlar, yüksek sürat ve zero-knowledge proof teknolojilerinden yararlanmamızı sağlıyor. Bunların yanı sıra MATIC, tüm vakit içinderın en yüksek düzeyinden tam 4 kat uzakta. “Bu kadar büyük bir projenin 10x yahut 50x yapabilmesi fikri bizim için pek makul” diyor.


Stablecoin’ler de analistin listesinde yer ediniyor

Analist, Bitcoin’den de satın aldığını belirterek portföyünün yüzde 62’sini şimdiye kadar kapsadı. Bu konsantrasyondan da mutlu olduğunu belirtti. Lakin yeni fırsatlar kendini gösterdiğinde hazırlıklı olmak için, yüzde 10 kadar stablecoin’i portföyünde tuttuğunu belirtti. Bu sırada stablecoin’lerle stake yapmaya, tasarruf etmeye ve faiz kazanmaya devam ettiğini söylemiş oldu.

GRT, DOT ve AVAX: Analistin portföyündeki başka kripto paralar

Analistin portföyünün yüzde 8’i, The Graph’ten (GRT) oluşuyor. The Graph, Blockchain bilgileri ve API’ler için dizin oluşturma ve sorgulama protokolleri, uygulama oluşturmayı kolaylaştırıyor. Analiste GRT, dApp’ler ve Blockchain ekosistem geliştirme açısından bir numara.

The Graph Network is growing to support new chains
🛸


Announcing the launch of MIPs, a new incentivized program to welcome the multi-chain future!
🧑‍🚀


The first chain after Ethereum to be indexed?

✨
@gnosischain
✨
https://t.co/faPwdWSjUp

— The Graph (@graphprotocol) August 25, 2022Analist, kesimdeki başkanları seçtiğine dair ipuçları verirken Polkadot’tan bahsetti. Portföyünün yüzde 6’sının Polkadot’tan (DOT) oluştuğunu söylerken layer-1 ağları içinde daha eski olan Cosmos’u (ATOM) değil de niye bu Blockchain’i seçtiğini aşağıdaki sebeplerle deklare etti:

  • DOT’un, ATOM’un artık olduğu yere ulaşması için daha hayli vakti var.
  • DOT, sirkülasyondaki arzı kısıtlamak ve ATOM’un yapmadığı bir biçimde uzun vadeli yatırımcılar oluşturmak için kitle kredileri, tahvil ve parachain kiralamalarını kullanıyor.
Tether launched on Polkadot providing a stable currency to move in and out of the network.

“Polkadot is on a trajectory of growth and evolution this year and we believe Tether's addition will be essential in helping it continue to thrive.” – @paoloardoino, CTO at @Tether_to. https://t.co/3wZ55Bk6u7

— Polkadot @Token2049 (@Polkadot) September 23, 2022Son olarak analist, layer-1 kümesinden bir altcoin daha seçiyor: Avalanche (AVAX). Analist, bu altcoin projesinin portföyünün yüzde 5’ini oluşturduğunu söylüyor. Avalanche’ı seçmesinin gerisinde ise iki niye var. Birincisi, Avalanche’ın “subnet” teknolojisi. İkincisi ise, ekosistemdeki DeFi protokollerinin dal çapında en düzgünlerinden biri olması.

Core just announced its support for the Ethereum network and all EVM-compatible chains, as well as custom #Avalanche Subnets, setting a new standard for multichain UX in Web3
🤯
@coreapp https://t.co/pcUvzaUMhC

— Avalanche
🔺
(@avalancheavax) August 8, 2022
 
Üst