Binance Nedir? BNB Ne İşe Fayda?

SessizGozler

New member
BNB Coin, Binance şirketi tarafınca oluşturulan bir kripto paradır. Proje 2017 yılında piyasaya sürüldü. 2017 yılından beri en epeyce gelişim gösteren Coin’lerin başında yer almaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Binance nedir?” sorusuna karşılık vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm hususlara değineceğiz.

Binance nedir? BNB ne işe fayda?

Binance Coin; BEP-2, BEP-20 ve ERC-20 olmak üzere üç çeşit formu bulunan ve BNB ekosistemine güç veren bir kripto para ünitesidir. Ayrıyeten Binance Coin yüksek hacimli olan kripto paralar içinde da yer almaktadır. Proje dünya genelinde Binance Coin kripto parasına yatırım yapanların sayısı pek artış göstermektedir. Platform BEP2 tabanı ile şu an hizmet vermektedir.

bununla birlikte milletlerarası para gönderebilmek için de BNB Coin kullanılabilmektedir. BNB Coin’in bloklama müddeti çok düşüktür. Dolaysıyla da bütün transfer süreçleri çok süratli yapılabilmektedir. Proje dünyanın en düzgün kripto paraları içinde 3. sırada yer almaktadır. Ayrıyeten en muteber kripto paralar içindedır.

Nasıl çalışır?

BNB kullanımda olan ERC-20 Token’ları yakarak BEP2 formatına dönüştürmektedir. Proje birinci çıktığında toplam 200 milyon arza sahipti. Ama, Binance’den yapılan açıklamada bu ölçünün her sene düşürüleceği bilmekteyiz. ötürüsıyla borsa belli yahut meçhul vakit aralıklarında piyasada bulunan BNB’leri tekrar geri gelmemek üzere dolanımdan kaldırmaktadır.

Bunun niçinlerinden biri Binance Coin piyasasında meydana gelebilecek enflasyonu engellemektir. Bir öteki yandan Binance, BNB’yi piyasaya sürdüğünde, her yıl elde ettiği kârın %20 ile BNB alıp, yakacağını da kripto paranın Whitepaper’ında yatırımcıları ile paylaştı. Lakin son yapılan Whitepaper güncellemesi ile, daha evvel bahsetmiş olduğumiz %20 oranı değiştirildi. Burada bahsetmiş olduğumiz %20 oranı yerine Binance elde ettiği kârın bir kısmı ile BNB alacağını yatırımcılarla paylaştı.

Avantajları neler?

• Binance borsası üzerinde gerçekleştirilen kripto para süreçleri için komite fiyatlarını BNB Coin’le ödenebilmektedir.
  • Ayrıca Binance Launchpad üzerinden gerçekleştirilen Token satışlarında da BNB kullanılabilmektedir. Lakin stake edilmesi gerekmektedir.
  • Projenin otomatik yakım stratejisiyle deflasyonist yapı korunmaktadır.
  • Doğruyacılar üzerinden pasif gelir elde edilebilmektedir.
Binance nedir? BNB nasıl satın alınır?

BNB ile şu anda süreç yapılabilen borsalar; Binance, KuCoin, FTX, Gate.io, Huobi Küresel, Poloniex üzere birfazlaca borsada süreç görmektedir. Coin satın almak için ise bu evreler izlenmektedir:

Öncelikle birinci adım olarak seçtiğiniz BNB listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. çabucak sonrasında borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir başka adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Öbür adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca BNB Coin’i seçin ve alım buyruğu oluşturun. Emniyetli hesaplarınızda saklayın.