Bugün Bu 8 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

celikci

New member
BTC, ETH ve öteki biroldukça altcoin yeşilde olduğu için kripto piyasası pahası 1 trilyon dolara yaklaştı. Bu sırada bugün, biroldukca altcoin projesi için kıymetli gelişmeler yaşanacak. Çoğunlukla borsa listelemelerinden oluşan gelişmeleri aşağıdaki listede nazaranbilirsiniz. İşte detaylar…

Bugün, 8 altcoin için önemli

  • Compound (COMP), Aptos (APT), Ripio Coin (RPC), SkyBridger (SKBR) Euler (EUL), Maple (MPL) üzere kripto para üniteleri bugün, 27 Eylül 2022’de başlayacak olan Converge22 Konferansı’na katılacak.
  • Gate.io, Grove’u (GVR) bugün listeliyor.
  • Liquid, NUM Token’ı (NUM) delist ediyor.
  • Metarun (MRUN), oyununu bugün, Google Play Store aracılığı ile piyasaya sürecek.
  • MEXC Küresel, Kaspa’yı (KAS) USDT çifti ile TSİ 18’de listeliyor.
  • BitMart, Nodle Network’ü (NODL) bugün, TSİ 18’de USDT çifti ile listeliyor.
  • Aurora (AURORA), bugün Brave ile Twitter Spaces üzerinden soru karşılık aktifliği gerçekleştirecek.
  • MEXC Küresel, Axelar’ı (AXL) USDT çifti ile TSİ 12’de listeledi.
Piyasada son durum nedir?

Peki, mevcut durumda piyasalarda en son durum ne? Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin fiyatı, ABD FED’in geçen hafta yaptığı son faiz artırımının akabinde 18.100 dolara düşmesinden beri son birkaç gündür sıkışmış görünüyordu. Bir gün daha sonra bir ölçü yer toparlayarak 19.400 dolar düzeyinde günlük en yükseğine sıçradı. Orada reddedildikten daha sonra, Bitcoin 19.000 dolara döndü ve hafta sonunun birçoklarını orada geçirdi.


Pazartesi, kripto para ünitesi bu çizginin çabucak altına düştü. Hafta, fiyat düşüşleriyle başladı. tıpkı vakitte, trend, saatler evvel değişmeye başladı ve bu da günlük 1.000 doların üzerinde bir fiyat artışına niye oldu. Sonuç olarak, Bitcoin sonunda 20.000 dolara dokundu ve bugün erken saatlerde 20.300 doların üzerinde 12 günün en yüksek düzeyini işaret etti. bu biçimdedan beri biraz geri çekilmesine karşın, hala 20.000 dolarlık çizginin üzerinde süreç görüyor. Piyasa bedeli 385 milyar dolara kadar ve altcoin’ler üstündeki hakimiyeti yüzde 40’a yakın.


Altcoin’ler de son vakit içinderda BTC’nin fiyat performansını takip ediyor, bu da birçok bugün yeşile döndüğü manasına geliyor. Ethereum, 1.600 dolardan 1.300 doların altına düşerek Merge’den daha sonra en zayıf performans gösterenler içindeydı. Artık ise günlük yüzde 5.5’lik bir artış, ikinci en büyük kriptoyu 1.400 doların çabucak altına getirdi. Solana ve Polkadot, bir günde sıçrama yaşadı. Daha mütevazı kazanımlara karşın Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Shiba Inu, MATIC ve Tron da yeşilde.
 
Üst