Eskişehir’de 11 öğrenciyi taciz eden müdüre 24 yıl mahpus

KozmikRüya

New member
Eskişehir’in Alpu ilçesinde Alpu Ortaokulu ve Alpu Ertuğrulgazi İmam Hatip Ortaokulu’nda müdürlük nazaranvini yürüten Mustafa K. hakkında, kız öğrencileri kelamlı ve elle taciz ettiğine yönelik savlar üzerine Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca Şubat ayında soruşturma başlatılmıştı.

10 farklı kız öğrenciye yönelik tacizde bulunduğu sav edilen kuşkulu Mustafa K. şikâyetler üzerine gözaltına alınmıştı. Okul müdürü Mustafa K. çıkarıldığı Beylikova Sulh Ceza Mahkemesince ‘çocuğa karşı cinsel taciz’ ve ‘cinsel istismar’ hatalarından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameyle kuşkulu hakkında ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘çocuğa karşı cinsel taciz’ ve ‘kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’ suçlamalarıyla kamu davası açılmıştı.

Tacizci müdürün duruşması görüldü

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar celsesinde tutuklu sanık Mustafa K. duruşma salonunda hazır edildi. Duruşmaya taraf avukatları katıldı. Argüman makamı temel hakkındaki mütalaasını deklare etti. Sanık avukatının mütalaaya karşı beyanda bulunmasının akabinde sanığa kelam hakkı verildi.

“Öğrencilerimi kendi evlatlarım üzere gördüm”

Mütalaaya karşı beyanda bulunan ve karardan evvel son kelamlarını söyleyen sanık Mustafa K., “Mütalaayı kabul etmiyorum. Ben uzun mühlet öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 2 çocuk sahibiyim. Okuldaki tüm öğrencilerimi kendi evlatlarım üzere gördüm. hiç bir mağdura karşı argüman edilen aksiyonları işlemedim. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

24 yıl 2 ay 16 gün mahpus cezası verildi

Mahkeme heyeti, sanık Mustafa K.’yı 4 mağdur çocuğa karşı ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘cinsel taciz’ cürümlerinden 24 yıl 2 ay 16 gün mahpus cezasına çarptırdı.

Mahkeme, Okul Müdürü Mustafa K.’nin öbür çocuklara karşı işlediği argüman edilen ‘cinsel istismar’, ‘cinsel taciz’ ve ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ hatalarının işlendiğinin sabit olmaması niçiniyle sanığın beraatine hükmetti. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.