Miras hengamesine gelin de girdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Senarist Umur Bugay’ın gelini Fidan Bugay, hakkındaki argümanlar için Günaydın’dan Tuba Kalçık’a konuştu. Kayınvalidesi Ayşe Bugay ile ortalarındaki dava sürecine yönelik açıklamalarda bulunan Fidan Bugay, bugüne kadar bilinmeyenleri anlattı. Söyleşide ismi geçen Ayşe Bugay ve Zeynep Bugay’ın bu argümanlara yanıt verme hakkını gizli tuttuğumu da belirtmek istiyorum. “Eşim Ömer, babası Umur Bugay’dan kalan miras hakkı için dava açmak zorunda kaldı” diyen Fidan Bugay, kayınvalidesinin de buna karşılık uzaklaştırma sonucu aldırdığını söylemiş oldu.

Kayınvalideniz Ayşe Bugay, oğlunun ve sizin kendisine şiddet gösterdiğini söylemişti. Kayınvalidenize şiddet gösterdiniz mi?
Asla bu biçimde bir şey olmadı. Kayınbabam Umur Bugay öldükten daha sonra başladı her şey. Umar Bugay’dan kalan miras hakkı için eşim Ömer dava açmak zorunda kaldı. Annesi ne yazık ki kalan mirastan oğluna hisse vermek istemiyordu. Ömer davayı açınca, annesi de buna karşılık “Bana şiddet gösterdiler” diyerek uzaklaştırma sonucu aldırdı. Madem ben ve Ömer şiddet gösterdik, niye darp raporu yok? Evrak olmadan bize iftira atıyor…

niçin miras konusunda bu kadar hassas davranıyor sizce?
Anlamış değiliz. İstikrarsız bir ruh haline sahip. Kızına da benzeri bir hal ortasında. Bizden daha sonra kızı Zeynep ve torunu da meskenden ayrılmak zorunda kalmış. Zeynep’in maddi gücü olduğu için başka konut tuttu, orada yaşıyor. Biz ise benim Lüleburgaz’daki konutumda kalıyoruz. Geçen haziran ayından beri Ayşe Bugay’ı görmüyoruz bile. Telefonlarımızdan da engelledik. Ona fazlaca kızgınız. Güzel ki Umur Bugay bunları görmedi. Kayınvalidem “Şiddet gördüm, başıma dikiş atıldı” diyor. Pekala, nerede bunun fotoğrafı, nerede bunun raporu? Demin de söylemiş oldum, hazirandan beri görmüyoruz ancak algı yaratmak için uzaklaştırma sonucu aldırdı. Palavra söyleyerek bu biçimde bir karar aldırıyor. Biz onu görmek istemiyoruz ki. Gebeyim, torununu taşıyorum onun. o biçimdeyken bana yaşattıklarına bakın. Affetmiyorum onu… Cürmü ortaya çıkmasın diye tüm bunları yapıyor.

Kayınvalidenizin hatası ortaya çıkmasın diye iftira attığını söylemiş olduniz. Nedir hatası?
Umur Bugay’ın kendi üstüne malları var lakin malların büyük kısmını Ayşe Bugay’ın üstüne yaptı. Babasından gelen telif hakları dahil oğlu ile hiç bir maddi geliri paylaşmak istemiyor. Ömer de hakkını aramak için adalete sığındı. Ömer’in bu atağından dolayı da başımıza bunlar geldi. Ömer ile evlenmemizi engelleyemeyeceğini anladığında da ‘evlilik sözleşmesi’ yapmamızı istedi. “Mallarımız dışarıya çıkmasın” demiş etrafına. Evlilik kontratını de kabul ettim. Hâlâ bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Çok sıkıntı bir devirden geçiyoruz.

Miras tartışması oğlu ile kendi içindeki bir dava. niye sizin şiddet gösterdiğinizi de söylemiş oldu?
Kayınbabamın son periyotlarında biz Ömer’le tanıştık. Öldükten daha sonra da, öncesinde de annesi ile aramız epey yeterliydi. Hatta bana “Seni kızım üzere seviyorum” kederi. Ta ki, Ömer’le evlenmeye karar verene kadar. Ne vakit ki Ömer’le evlenmek istedik, gerginlik ve baskıcı bir hal sergilemeye başladı. Ayşe Bugay, ben, eşim, eşimin kardeşi ile kızı birebir meskende yaşıyorduk. Beni ve oğlunu konuttan kovdu. Ömer’in bipolar rahatsızlığı var. Lakin denetim altında tutulabilen bir düzeyde. Annesi, Ömer’in bu rahatsızlığını bile kullandı. Ben Ayşe Bugay’ı fazlaca seviyordum. Annemi küçük yaşta kaybettiğim için kendisini annem yerine koymuştum. Artık ortasında bulunduğumuz duruma bakın. Benim için “Eşini kışkırtıyor” bile demiş. Ben ona bugüne kadar bırakın şiddet göstermeyi, makûs bir kelam bile söylemedim. Para yüzünden bunu yapmasından dolayı hâlâ şaşkınım.

niçin evlenmenizi istemedi?
Biz evlenmeseydik Ömer’in vasiliğini almayı planlamıştı. Bunu da söylemiş oldu aslına bakarsan. Britney Spears’ın babasının yaptığını, Ömer’e yapacağını açıkça söylemiş oldu. Lakin evlendiğimiz için bunu da yapamıyor. Bu yüzden de bana öfkeli. Para takıntısı olan biri. Ömer’i maddi olarak terbiye edip, benden ayırmak istiyor. Yazık, bu hale geldiğimiz için. Ömer’e karşı aslına bakarsan daima iğneleyici bir lisan kullanıyordu. Oğlunu daima aşağıya çekmeye çalışan bir anne var. Ömer ona muhtaç yaşasın istiyordu. Ben de tüm bunlara karşın eşimin yanındayım. Ve inanıyorum adalet yerini bulacak.