Serdar Tuncer’den peygamber özrü: “Allah bizi affetsin”

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Gazeteci-Yazar Turan Kışlakçı, konuk olduğu “My Mecra” isimli Youtube kanalının “Çekirdekçiler” programında Yunus Peygamber ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Turan Kışlakçı, Yunus Peygamber hakkında şunları söylemiş oldu:

“Peygamber kıssalarının büyük bir içerisine baktığımızda şey var. örneğin Yunus Aleyhisselam’ın cezalandırılmasının ana niçini kendini ilahlaştırma, ilah görmesinden ötürüdır diyor. Örneğin biz daima şey deriz; o bakılırsavini ifa etmedi, ondan dolayı yunus balığının içine atıldı diye. Ancak ayete baktığımızda şunu görürüz; Yunus Aleyhisselam halk niçin bana tabi olmuyor? niye artık benim peşimden gelmiyor? deyip kızıyor. Allah diyor ki ben sana bildirim ettim. O zafer istiyor. Ancak Allah bunu vermedi diye isyan ediyor ve kendi nefsini ilahlaştırdığı için cezalandırıldı deniyor.”

ÖZÜR DİLEDİ

“My Mecra” isimli Youtube kanalının programcısı Serdar Tuncer, son yayınlanan “Çekirdekçiler” programındaki Yunus Peygamber için sarf edilen kelamlar niçiniyle özür diledi.

Serdar Tuncer, toplumsal medya hesabından yayınladığı görüntüde, “Son yayınlanan ‘çekirdekçiler’ programında, hiç bir biçimde izahı mümkün olmayan bir yanılgı yapmışız. Konuklarımızdan birisi, Yunus Aleyhisselam için ehli sünnet itikadına zıt ve peygamberlerin ismet sıfatıyla örtüşmeyen bir söz de bulunmuş” sözlerini kullandı.

“Sözü bir oburunun söylemesi bizi burada paka çıkartmıyor” diyen Serdar Tuncer şu biçimde devam etti:

“Onu fark etmesi gereken de bendim, ikaz etmesi gereken de bendim, kurguda en azından düzelterek bu türlü yayınlamaması gereken de bendim. Yapmamışız bütün bunları, büyük yanılgı etmişiz.”