Sevilay Yılman’ın maksadında Cem Yılmaz’ın eski eşi var

Bilgin

Global Mod
Global Mod
İstinaf mahkemesi 70 bin Türk lirası olarak kabul edilen sonucu bozarak, 10 bin dolar nafaka ödemesine hükmetti.

Habertürk müellifi Sevilay Yılman bugünkü “Ahu Yağtular yüzünden erkekler evlenmekten korkar oldu!” başlıklı yazısında Cem Yılmaz’ın eski eşini gaye aldı.

Sevilay Yılman’ın yazısının ilgili kısmı şöyleki:

örneğin Cem Yılmaz’ın eski eşi Ahu Yağtu.

Bildiğim kadarıyla fazlaca şükür sağlıklı bir insan. Ve koşulları, yaşı, bulunduğu etraf prestiji ile de aslında kendi iktisadını yaratacak şartlara sahip.

Yağtu isterse pekala çalışabilir ve pekala para kazanabilir.

Ama biliyor ki ağzıyla kuş tutsa da Cem Yılmaz’ın boşanırken ona verdiği aylık 10 bin doları bu kadar kolay kazanamaz.

Allah’ın bir lütfu!

Güzel para, hoş hayat.

Ama hakikat mu?

Bence değil.

Denilecek ki; “Cem Yılmaz milyon dolarlar kazanan bir isim. Ülkenin vergi rekortmenlerinden.ötürüsıyla çocuğunun annesine ayda 10 bin dolar ödemesi onu yormaz! Sen niçin çeneni yoruyorsun Sevilay!”

Doğru. Bugün karşılığı 180 bin TL olan nafakayı ödemesi Cem Yılmaz’a dokunmaz. Tahminen de 5-6 gecelik restoran hesabıdır onun için.

Tamam da ne mecburiyeti var?

Akıl ve fiziki sıhhati çok yerinde olan ve isterse aldığı nafaka kadar değilse bile kendi iktisadını yaratabilecek bir bayanla evlilik akdi imzalamış olması niye onu ömür uzunluğu nafaka ödemeye mahkum ediyor?

bir daha söylüyorum. İsmi gündeme geldiği için onu örnek veriyorum lakin aslında yüzlerce var benzeri durumda olan.

Düşünün Ahu Hanım çabucak hemen 43 yaşında.

Eğer mevcut kanun bu haliyle yürürlükte kalmaya devam ederse, Ahu Hanım isterse Cem Yılmaz ölene kadar nafaka hakkını kullanmaya devam eder.

Hiç kimsenin de kızmaya, atarlanmaya hakkı yok zira Ahu Yağtu’nun yaptığı kanunen olağandışı bir şey değil.

Kimin işine gelmez ayrıyeten?

Bir yanda her ay hesaba otomatik yatan 10 bin dolar… Öteki yanda kanunun ona sağladığı avantaj…

niçin kullanımın bu avantajı?

Ama bu kanun ve bu avantajı kullanan Ahu Yağtular yardımıyla de bir noktada berbata gidişat var memlekette!

Dün bir yerde okudum. Yapılan araştırmalara göre maddi durumu çok âlâ bekar adamların bir kısmı, “süresiz nafaka” garabetinden korktukları için evlilik yapmaktan kaçınıyorlarmış.

Bu yüzden de epeyce seviyor olsa dahi bir arada olduğu bayanla evlilik dışı alaka ile bir ortada olmayı yeğliyormuş.

“Mış” aslında yanlış oldu zira benim bile tanıdığım benzeri bekar erkekler var.

Haksızlar mı?

Asla!

Ben de olsam sahiden mevcut bu saçma kanun yüzünden çekince duyarım.

O niçinle derhal bir düzenlemeye gidilmeli.

Odatv.com