Unutulmaz Sinemalardan hayatınızı Etkileyecek Birbirinden İlham Verici Replikler

KozmikRüya

New member
Bazı sinemaları izlediğimiz an ilham alıp ömrümüzde mutlu olmadığınız şeyleri değiştirmek isteriz. Tek bir sahne ve replikle hayatımızı derinden etkileyen unutulmaz sinemalardan replikler derledik!

1. “Birinin sana bir şey yapamazsın demesine müsaade verme. Benim bile. Bir hayalin var ise onu korumalısın. Beşerler kendi yapamadıkları şeyleri, senin de yapamayacağını söylemek isterler. Şayet bir şey istiyorsan onu elde etmelisin. Nokta.”

• Pursuit of Happyness
2. “Tek yapmamız gereken, bize tanınan vakit içinde ne yapmamız gerektiğine karar vermek.’’

• The Lord of the Rings
3. “Büyük beşerler büyük doğmazlar, büyürler.’’

• The Godfather
4. “Yap ya da yapma. Deneme diye bir şey yok.’’

• Star Wars: Episode V – Empire Strikes Back
5. “Ah evet, geçmiş can acıtır. Ancak ya ondan kaçarsın ya da bir şeyler öğrenirsin.’’

• The Lion King
6. “Bu hayatta, kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilsin, kendin hariç. Ve başına gelenlerden daha sonra, şimdiye kadar yapmadıysan şayet tekrar asla olmayacak.’’

• Rudy
7. “Ne garip değil mi? Bir insan ne kadar epeyce insanın ömründe fark yaratabiliyor. Olmadığında da dehşetli bir boşluk bırakıyor, değil mi?”

• It’s a Wonderful Life
8. “Hiç kimse hayat kadar sert vuramaz. Lakin kıymetli olan ne kadar sert vurduğu değil, aldığın ağır darbelere karşın yoluna devam edebilmendir. Lakin bu biçimde kazanabilirsin!”

• Rocky
9. “Şimdi ne yapmam gerektiğini biliyorum, nefes almaya devam edeceğim. Yarın bir daha Güneş doğacak, vaktin ne getireceğini kim bilebilir ki?”

• Cast Away
10. “Hayat çabuk geçiyor. Şayet bir durup neler oluyor diye bakmazsan onu ıskalayabilirsin.”

• Ferris Bueller’s Day Off
11. “Bazı beşerler, öbürleri onlara inanana kadar kendilerine inanamazlar.”

• Good Will Hunting
12. “Hayatta yaptıklarımız sonsuzlukta yankılanır.”

• Gladiator
13. “Herkes ölür, fakat herkes nitekim yaşamaz.”

• Braveheart
14. “Bir vakit içinder tanıdığım birisi bana başarısız oluruz ya da daha da berbatı başarırız diye korkarak hayallerimizden kaçtığımızı yazmıştı.”

• Finding Forrester
15. “Birine şişman demek seni daha zayıf yapmaz. Tıpkı birine aptal demenin seni daha zeki yapmadığı üzere. Hayatta yapabileceğin tek şey önündeki sorunu denemek ve çözmektir.”

• Mean Girls
16. “Sıkıntılı devirde açan bir çiçek, çiçeklerim en enderi en güzelidir.”

• Mulan
17. “Eksiklikler senin eğitimindir. Hayat bir seçimdir. Ya kurban olmayı seçersin ya da istediğin olmayı seçersin.”

• Peaceful Warrior
18. “Bizi biz yapan yeteneklerimiz değil seçimlerimizdir.”

• Harry Potter and the Chamber of Secrets
19. “Ya yaşamakla uğraşacaksın ya da ölmekle…”

• The Shawshank Redemption
20. “Sana aşığım. Ve biliyorum aşk sonsuz boşlukta bir çığlık üzere, unutulmak kaçınılmaz. Hepimiz bahtımıza terkedilmiş mahkumlarız. Sonunda her şey toprak olacak ve güneş dünyayı yiyecek lakin tüm bunlara karşın sana aşığım.”

• The Fault in Our Stars