1 Ağustos itibarıyla 2.060 okul Startchancen okuludur

Yakında Almanya'daki yaklaşık 4.000 okula yeni bir plaket asılacak. Bu okulların Federal Cumhuriyet tarihindeki en büyük ve en uzun vadeli eğitim programının parçası olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki on yıl içinde federal hükümet, eyaletlerle birlikte zorlu durumdaki okullara 20 milyar avro yatırım yapacak.

İlk Startchancen okullarının seçimi yapılıyor

Startchancen okulları iki yıl boyunca aşamalı olarak programa geçebilir. İlk okullar artık 16 federal eyalette seçildi. Sonuç: 1 Ağustos 2024'te toplam 2.060 okul açılacak. Bu, başlangıçta planlananın iki katından fazla.

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, Startchancen programıyla ilgili anlaşmaları imzalarken “Bu, Startchancen programının büyük bir dinamizm geliştirdiğini gösteriyor. Muazzam bir ilgi yaratıyor ve okullar da dahil olmak istiyor” diye açıklıyor. “Bu aynı zamanda eyaletlerin çok kararlı olduğunu ve birçok yerel okulun en başından itibaren dahil olmasını mümkün kılmak istediğini gösteriyor.”

Federal eyaletlere göre yeni kurulan okullar

Eyaletinizdeki hangi okulların Startchancen okulları olduğunu bilmek ister misiniz? Öğrenmek için haritaya tıklayın:

Eyaletinizde hangi Startchancen okulları var? Startchancen programındaki okullar hakkında daha fazla bilgi edinmek için görsele tıklayın.
Anlaşma metinlerinin imzalanması

Federal Eğitim Bakanı ve Saarland Eğitim ve Kültür Bakanı ve Federal Almanya Cumhuriyeti Eyaletleri Eğitim ve Kültür İşleri Bakanları Daimi Konferansı Başkanı Christine Streichert-Cllivot da bugün Startchancen programına ilişkin anlaşmaları imzaladı. . Diğer 15 federal eyalet de aynısını yaptı. Startchancen programı artık resmi olarak imzalandı ve resmi olarak 2024/25 öğretim yılında başlayabilir. Stark-Watzinger, “Önümüzdeki okul yılında başlayacak olmasından çok memnunum” dedi. “Startchancen programı eğitim politikasında dönüşümün başlangıcıdır.”

Başlangıç Fırsatları Programının İmzalanması

Başlangıç Fırsatları Programının İmzalanması

Başlangıç Fırsatları Programının Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger ve Saarland Eğitim ve Kültür Bakanı ve Federal Cumhuriyet Eyaletleri Eğitim ve Kültür İşleri Bakanları Daimi Konferansı Başkanı Christine Streichert-Cllivot tarafından imzalanması Almanya

© Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı

:
Video

:
05:35