2 Analist, Cardano ve Ethereum İçin Rakamlı Varsayım Yaptı!

SessizGozler

New member
Hafta ortasında %80’den çok yükselen Cardano (ADA) değişik bir teknik görünüm sunuyor. 3 bin doları geride bırakan Ethereum ile birlikte, analistlere nazaran önümüzdeki günlerde ziyaret edilecek düzeyler aşağı istikamette olabilir.

Michaël van de Poppe, Ethereum ve ADA için uyardı

Yeni bir görüntüde Van de Poppe, Ethereum’un dört ayın en yüksek düzeyini aştıktan daha sonra artık 3.500 dolardan bir daha sonraki direncine yanlışsız yolda olduğunu söylemiş oldu. Lakin analist, 3.500 dolardan kıramazsa Ethereum’un düzeltebileceği konusunda uyarıyor.

Cardano’ya gelince, Van de Poppe, ADA’nın kıymetli bir düzeltici atak yapmadan evvel kısa vadede toparlandığını gördüğünü söylüyor:

Buradaki en yüksek düzeyleri (1,30 dolar) süpürmemiz fazlaca beklenen görünüyor, zira bu direnç noktası, düşüş eğilimi gösteriyor ve akabinde beşerler hala konumlardan kâr almaya istekli oldukları için 0,95 dolara gerçek düzeltici bir hareket yapıyoruz. Bu manada, çabucak hemen bir devam beklemiyorum… Devam etmeye başlamadan evvel kendimize düşük yahut potansiyel olarak daha yüksek bir taban için bir bir daha test bulacağız.

Son rallinin akabinde Cardano (ADA) için sırada neler var?

Kriptokoin.com
olarak tahlillerini paylaştığımız Jason Pizzino’ya bakılırsa, tarihinin en uzun düşüş periyotlarından birini yaşadıktan daha sonra Cardano bir yardım rallisinin ortasında olabilir:

Temel olarak Cardano bir, iki, üç, dört, beş aydır neredeyse düşüşte… Beş ay düşüş, ADA’nın tüm tarihinde düz bir biçimde düştüğü en uzun, hatta en uzun devirden biri…Bundan bakılırsabildiğim olumlu şey, muhtemelen bir yardım rallisi vakti. Piyasalar 0,70 dolar civarında bir çeşit düşük düzey buldu. bundan evvelki 1 dolarlık dayanak düzeyine geri dönüş yolunu buldu ve görünüşe bakılırsa bir daha sonraki yardım rallisi teşebbüsümüzü deniyoruz.

Kripto analisti, Cardano’nun kritik direnç düzeyinin 1,20 dolar civarında olduğunu ekliyor. Ayrıyeten, potansiyel olarak düşüş trendini bilakis çevirmedilk evvel ADA’nın geri çekilmesini ve yükselişli bir yüksek-düşük suram kurmasını istediğini söylüyor:

Bu noktada ADA için en yeterli senaryo, bu düşüş trendini yakalar, kırar ve akabinde kanamayı yavaşlatmaya başlarsak, bence bu ADA’ya 0,75 dolardan daha düşük bir fiyat görmeme mümkünlüğü verebilir…Özellikle hareket etmeye başladığında rastgele bir şeye atlamak için tez etmem gerekmiyor. Sanırım muhtemelen geri geleceğiz ve bu bölgede 0,80 dolar, tahminen bir yerde 1 dolara kadar bir fiyatlandırmayı test edeceğiz.