AB, Büyük Projesinde Bu Altcoin’i Kullanabilir!

celikci

New member
AB’nin Fikri Mülkiyet Ofisi, tüm paydaşları bir ortaya getiren Blockchain tabanlı bir tedarik zinciri sistemi üzerinde çalışıyor. Bu tedarik zinciri projesinde, altcoin VET’in ardındaki VeChain’in kullanılma mümkünlüğü mevcut. VeChain’in tedarik zinciri ekosistemi, tüm süreçte fazlaca kıymetli bir rol oynayabilir. İşte detaylar…

VeChain, tedarik zinciri ile AB’nin gündeminde

VeChain, tedarik zinciri ile ilgili tüm bahisler için direkt olarak başvurulan bir Blockchain ağı olarak ortaya çıktı. Son gelişmeye nazaran, Avrupa Birliği, mamüllerin sahteciliğiyle çaba etmek için VeChain’in kullanmasını da düşünüyor olabilir. Bunun için Avrupa Birliği kısa mühlet evvel Blockchain teknolojisini ve non fungible tokenları (NFT’ler) kullanacak bir strateji ortaya koydu. AB’nin Fikri Mülkiyet Ofisi, kelam konusu sistemin dizaynından sorumlu olacaktır.


Bu ayın başlarında AB, kümenin üst seviye mimarisine karar vermiş olduğu bir evrak yayınladı. Ayrıyeten bu sistemin nasıl çalışacağına dair daha büyük bir fotoğraf ortaya koyuyor. Üretilen mal setinin özgün olduğunu göstermek için fikri mülkiyet sahipleri, ikiz NFT halinde tokenlar yayınlayacak. Artık, bu öğeleri Blockchain’de oluşturmak için fikri mülkiyet hakları sahiplerinin yetkili imza sahipleri olarak dahil edilmesi gerekiyor.

Tedarik zinciri için bir sistem oluşturmak

Avrupa Birliği, öğeler çeşitli denetim noktalarından geçerken zinciri izlemek için bir sistem oluşturmaya çalışıyor. Bu, insanların mağazalarda satılan mamüllerin özgün olduğundan emin olmalarını sağlayacaktır. Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi bu sistemi 2023’ün sonuna kadar çalışır hale getirmeyi planlıyor. Fakat bunu başarmak için AB Fikri Mülkiyet Ofisi’nin tüm fikri mülkiyet sahiplerini, perakendecileri ve lojistik operasyonlarını bir ortaya toplayacak bir sistem kurması gerekiyor. bu biçimdece halihazırda mevcut olan öteki tedarik zinciri izleme teknolojileriyle uyumlu olmaya çalışacaktır.


VeChain Blockchain’inin resme girebileceği yer burasıdır. VeChain Blockchain ağı, tedarik zincirlerinde muazzam verimlilik, izlenebilirlik ve şeffaflığı kolaylaştırır. Ayrıyeten, birkaç iştirakçi içinde gerçek vakitli ve emniyetli bilgi paylaşımını kolaylaştırmaya yardımcı olur. Avrupa Birliği, 2023’ün sonundan evvel bu sistemi başarılı bir biçimde devreye sokmayı başarırsa, kesin gayeye ulaşmak için büyük ölçekte gerçekleşen birinci Blockchain dağıtımlarından biri olacak. Buna ek olarak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Avrupa Birliği, Avrupa çapında önerilen Bitcoin, altcoin, kripto düzenlemesi çerçevesi olan MiCA üzerinde de çalışıyor.


Altcoin VET, VeChain ve tedarik zinciri

Söylendiği üzere, VeChian, tedarik zinciri tahlilleri sunma konusunda uzmanlaşmış bir kurumsal Blockchain projesidir. Son vakit içinderda VeChain, dünya çapında bir tedarik zinciri teknolojisi tahlili Orionone ile münasebeti hakkında bir duyuru yaptı. İki oyuncu, Blockchain teknolojisini VeChain’in mevcut teknoloji mamüllerine entegre etmek için birlikte çalışacak. VeChain, dünyanın en âlâ şirketlerinden kimilerinin tedarik zincirini takip etmek için tercih edilen seçenek olarak ortaya çıktı. Geçen yıl, elektrikli bileşen devi Schneider Electric VeChain ekosistem ortağıydı.
 
Üst