Air India, Kötü Hava Nedeniyle Mumbai-Lucknow Uçuşunu 10 Saat Geciktirdi

KozmikRüya

New member
Bir kaynak, Air India Express’in Cumartesi günü Mumbai’den Lucknow’a giden uçuşunu “operasyonel nedenler” öne sürerek 10 saat yeniden planladığını, bunun etkilenen bazı yolcular tarafından Tata Group’a ait taşıyıcıya karşı protestoları ve slogan atmayı tetiklediğini söyledi.

Air India Express’in AIX-2773 sefer sayılı uçuşunun Mumbai’den cumartesi günü saat 21.19’da kalkması planlandığını ancak havayolunun yolculara son anda kalkış saatinin Pazar günü sabah 7.15 olarak revize edildiğini bildirdiğini söyledi.

Air India Express, akşam geç saatlerde yaptığı açıklamada, ‘bu (Cumartesi) akşamı Delhi’de yaşanan sert hava koşulları nedeniyle’ uçuşunun zamanlamasını revize etmek zorunda kaldığını söyledi.

“Bu akşam Delhi’deki sert hava nedeniyle, Lucknow’a yönlendirilen Guwahati-Delhi uçuşumuz da dahil olmak üzere bir dizi uçuş yönlendirildi. Delhi ve Mumbai’den sonraki uçuşlar da (Lucknow uçuşu dahil) sapma nedeniyle yeniden planlandı, Air India Express sözcüsü açıklamada şunları söyledi.

Havayolu, “Kontrolümüz dışındaki koşullar nedeniyle misafirlerimize verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” diye ekledi.

Air India Express, bu arada, etkilenen misafirlere ikramlar, konaklama ve ulaşım sağlanırken alternatiflerin de organize edildiğini belirtti.

Kaynağa göre, yolculara “16 Eylül 2023 IX-2773 BOM-LKO sefer sayılı uçuşun operasyonel nedenlerden dolayı 17 Eylül 2023 07:15 olarak revize edildiğini üzülerek bildiririm” şeklinde bir mesaj gönderildi.

Kaynak, bunun yolcuların havayoluna karşı protestolara ve slogan atmasına yol açtığını söyledi.

Mesajda, “Aynı sektörde 07 güne kadar tek seferlik ücretsiz uçuş değişikliğinden veya planlanan kalkış saatinden 2 saat öncesine kadar Tia aracılığıyla tam iadeden yararlanabilirsiniz.” ifadesine yer verildi.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)
 
Üst