Aklınızın Bir Köşesinde Yer Edip Asla Çıkmayacak En Uygun Sinema Replikleri

KozmikRüya

New member
Bazı sinema replikleri öylesine derin manalar içerir ki sinemanın kendisinden çok daha ünlüdür. İşte aklınızın bir köşesinde yer edinecek en güzel sinema replikleri…

1. “Kaybettiğimiz şeyler nasılsa sonunda bize geri döner, her vakit beklediğimiz formda olmasa da…”

• Harry Potter (2001)
2. “Onca yıldan daha sonra ne keşfettim biliyor musun? Cehalet, mutluluktur…”

• The Matrix (1999)
3. “Arzu ettiğin şeyler, beklemekten vazgeçtiğin anda gerçekleşir. Bu; hayatın ‘Sen bakarken soyunamıyorum’ deme formudur.”

• Shutter Island (2010)
4. “Birinin sana bir şey yapamazsın demesine müsaade verme. Hatta benim bile. Anlaşıldı mı? Beşerler bir şey yapamaz ve senin de yapamayacağını söylerler. Bir şey yapmak istiyorsan gidip onu zorla al!”

• The Pursuit of Happyness (2006)
5. “Eğer bir şeyde yeterliysen, onu asla bedavaya yapma.”

• The Dark Knight (2008)
6. “Mutlu olmakla, mutsuz olmanın içinde bir yerde kaybolup gitmekten korkuyorum…”

• Leon: The Professional (1994)
7. “Hepimiz birer boş eviz, ta ki birisi kilidimizi kırıncaya dek…”

• Bin Jip (2004)
8. “Vakit varken tomurcukları topla. Vakit hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir…”

• Dead Poets Society (1989)
9. “Aynı yolda yürüdüğümüzü sandığım beşerler, yalnızca gidecekleri yere kadar bana eşlik ediyormuş…”

• Dağ (2012)
10. “Savaş, gençlerin ölmesi, yaşlıların konuşmasıdır.”

• Troy (2004)
11. “Poker masasında birinci yarım saatte yolunacak enayinin kim olduğunu anlayamazsanız, o enayi sizsiniz demektir”

• Rounders (1998)
12. “Sen güzel bir beşersin, beşerler seni izlemiyorken bile.”

• Seven Pounds (2008)
13. “Seninle geçen bir günün sonunda giysilerimin sen üzere kokmasını seviyorum”

• When Harry Met Sally (1989)
14. “Uzunca müddet maske takarsan, altındaki kişiliği de unutursun.”

• V for Vendetta (2005)
15. “Kötü bir haberim var, Bugün düzgün niyetimin son kullanma tarihiydi. Artık her şey adamına nazaran.”

• Donnie Brasco (1997)
16. “Gülersen, bütün dünya seninle birlikte güler… ağlarsan tek başına ağlarsın.”

• Oldboy (2003)
17. “Deneyim; insanın başına gelen değil, başına gelenle ne yaptığıdır.”

• A Single Man (2009)
18. “Konuşmak; her vakit irtibat kurmak demek değildir.”

• Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
19. “Beğendiğiniz vücutlara, hayalinizdeki ruhları koyup, aşk sanıyorsunuz.”

• Othello (1995)
20. “Tanrım; değiştirebileceğim şeyler için değiştirme hamaseti ver, değiştiremeyeceğim şeyler için ise kabullenme gücü.”

• The Bucket List (2007)