Akoin Nedir? AKN Ne İşe Fayda?

SessizGozler

New member
Akoin, Afrika yükselen iç ve dış ekonomilerde faaliyet gösteren teşebbüsçüler için tasarlanan araçlar ve hizmetlerden oluşan Blockchain tabanlı bir ekosistemin kullanıldığı bir kripto paradır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Akoin nedir?” sorusuna cevap vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm mevzulara değineceğiz.

Akoin nedir? AKN ne işe fayda?

Akoin platformu, Grammy adayı, multi-platin satış sayısını yakalayan sanatçı, üretimci, teşebbüsçü ve hayırsever Akon tarafınca kuruldu. AKN Token, Akoin ekosisteminin özel kripto para ünitesidir. Projenin tescilli Atomic Swap teknolojisi, platformda ve mahallî pazarlarda büyük kripto para üniteleri, ortaklarının alternatif para üniteleri ve fiat para üniteleri içinde anında ticaretine imkan tanımaktadır.

Ayrıca Akoin fazlacalu para ünitesi cüzdanı, insanların klasik para borsalarının büyük mahzurları ya da fiyatları olmaksızın birbirleri içinde karşılıklı biçimde ticaret yapabilmelerine imkan tanımaktadır.

Projenin maksadı nedir?

Akoin’in projesinin maksadı; Afrika’da ve öteki yalın ekonomilerde öğrenme, kazanma, harcama ve tasarruf fırsatları oluşturabilmektir. birebir vakitte dünyanın en çok büyüyen iş gücünün potansiyelini ortaya çıkarmak istemektedir.

Kullanım alanları neler?

Akoin Token, Akoin Marketplace’deki kullanıcılar içindeki kıymet alışverişlerini sağlayacak olan bir ana
mekanizmadır. Akoin oldukcalu para üniteleri dijital cüzdanların entegrasyonuyla, Akoin Token’leri platform üzerinde DApp’lerde çarçabuk harcanabilmektedir. Projenin kullanım alanları:

• Kotasyon ve aplikasyon takviye fiyatları,
  • Kullanıcı süreçleri (Akoin cinsinden ödenecek süreç ücretleri),
  • Reklam alanı (Marketplace reklam yerleştirme ücretleri),
  • Borsa (Aplikasyonlar, eser ve hizmetler için yapılacak ödemeler)
Nasıl çalışır?

Platform, Akoin ekosisteminde entegre DApp’leri barındırmaktadır. Ayrıyeten global üçüncü taraf perakende acenteleri, taşınabilir cüzdanlar ve bankacılık sistemlerinde krediler verme, ödemeler ve dakika kontör imkanlarına erişim sağlama üzere kapsamlı avantajlar sunmaktadır.

Platform DApp’ler aracılığıyla üçüncü taraflar, faturaları ödemek, online mal ve hizmet satın alım ve direkt bankalara ya da taşınabilir hesaplara para yatırmak için AKN’yi “Anında Dijital Kredi” ye dönüştürebilmektedir.

Akoin nedir? AKN nasıl satın alınır?

AKN ile şu anda süreç yapılabilen borsalar; BitMart ve Bittrex’dir. Coin satın almak için ise bu basamaklar izlenmektedir:

Öncelikle birinci adım olarak seçtiğiniz AKN listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. sonrasındasında borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir başka adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Öbür adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca ABBC seçin ve alım buyruğu oluşturun. Sağlam hesaplarınızda saklayın.