Altcoin Sepetini Açan Ünlü CEO: Bu Coin’den Çok Alacağım!

SessizGozler

New member
Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Algorand (ALGO) ve öbür altcoin projelerinin, SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci’nin nezaretindeki 3.5 milyar dolarlık varlıkların yaklaşık yarısını oluşturduğu söyleniyor.

Anthony Scaramucci, kripto yatırımını üçe katlayan bir gözle geliyor

Scaramucci, yakın tarihindeki Bloomberg röportajında, SkyBridge Capital’in salgın boyunca “adapte olduğunu ve bir daha konumlandığını” ve şirketin gelecekte büyük bir kripto para yöneticisi ve danışmanı olmayı hedeflediğini söylüyor. Scaramucci şunları ekliyor:

Son on yılda GSYİH büyümesine bakarsanız, %1,6 ile trendin altında kaldı. Açık olmak gerekirse, yüksek enflasyonun kalıcı olacağına inanmıyorum, fakat uzun bir süre için geçerliyse – diyelim ki , 18 ila 36 ay – kendinizi kuvvetli ekonomik gelişmeye sahip alanlarda konumlandırmanız gerekiyor. Varsayımlarımıza nazaran, kripto para piyasası şaşırtan bir oranda yükselecek. Risksiz değil, fakat önümüzdeki üç ila beş yıl ortasında, bu bizim istediğimiz yörünge.

“Risklerin farkındayım”

Scaramucci, şirketin sermayesinin büyük bir kısmını kripto paralara ayırmanın tehlikeli bir taktik olduğunu kabul ediyor:

Piyasalardaki bir İsviçre çakısı kadar epey istikametli olmak istiyorum. Gayem, piyasalara olmasını istediğim üzere değil, şu anki üzere bakmak ve akabinde şirketimizi bu şartlara uyacak biçimde değiştirmek. Lakin, seçtiğimiz hareket usulünün tehlikelerinin çok âlâ farkındayız.

SkyBridge’in favori altcoin projesi: Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO), geliştiricilerin finansal hizmetler için merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına imkan tanıyan bir PoS Blockchain olarak SkyBridge’in uzun vadeli favorisi. Bir Ethereum (ETH) rakibi olan akıllı mukavele platformu, suratı artırırken süreç maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. Scaramucci’ye nazaran:

Şu anda Algorand’a 250 milyon dolar yatırım yaptım. Algorand’ın gelecekte Google olacağına inanıyorum… Algorand ile yeni bir dünya görüyorum. Kapsamlı araştırmalar yürüten ve sonrasındasında onunla gitmeye karar veren artan sayıda insanı alacak.

Google’ın internetin birinci günlerinde yaptığı üzere, Scaramucci, Algorand’ın kesimin en âlâ kripto oyuncularına Google’ın yaptığı üzere meydan okuyacağına inanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Scaramucci, bu yılın başlarında, Bitcoin fiyatının yakın gelecekte nihayetinde 500.000 dolara ulaşacağını iddia etmişti.