Analist, 9 Yıl Boyunca Solana’nın goreceği Düzeyleri Sıraladı!

SessizGozler

New member
Bir kripto analisti 2030’a kadar Solana (SOL)’nın geçeceği düzeyleri içeren varsayımlar yapıyor. Tanınan bir kripto analisti, ETH‘nin geleceği hakkında optimist iddialara dayanarak bir Ethereum (ETH) rakibi olna Solana için uzun vadeli fiyat gayeleri belirliyor. Mevzunun bilgileri için Kriptokoin.com’u izlemeye devam ediniz.

“Solana bu yollardan geçecek”

Yeni bir strateji oturumunda, finansal eğitime mesken sahipliği yapan YouTube kanalı InvestAnswers analisti 410.000 abonesiyle Coinstack’tan Ryan Allis’in bir Ethereum grafiğini paylaşıyor. Grafik, bilhassa 2025’ten başlayarak, önümüzdeki on yılda önde gelen akıllı kontrat platformu için değerlemede kıymetli artışlar gösteriyor. InvestAnswers analisti, bu grafikten yola çıkarak 2030 kadar Solana düzeyleri kestirim ediyor. Aşağıdaki tabloda da görüleceği üzere Solana’nın ulaşacağı düzeyleri şu biçimde kestirim ediyor: 2022 yılı için 935 dolar, 2023’te 1668, 2024’te 2233 dolar, 2025 için 5368 dolar, 2026’da 3400 dolar, 2027’de 3849, 2028’de 4248 dolar, 2029’da 6655 dolar ve 2030 için 5503 dolar düzeylerini iddia ediyor.

Allis, ETH iddia modelinin “tüm varlıkların yararlarından ve nakit akışlarından türetilen içsel bir fiyatı olduğu” inancına dayandığını belirtiyor ve ETH’nin nakit akışlarının önümüzdeki senelerda artmasını bekliyor. InvestAnswers sunucusu, bundan daha sonra, 1. katman blockchain protokolü Solana’nın (SOL) gelecekteki değerlemesinin, özünde Ethereum’un fiyat hareketiyle nasıl kontaklı olduğunu iddia etmenin yolunu tartışıyor. InvestAnswers şöyleki diyor:

Ethereum bu sayılara bedelse, Solana yahut rastgele bir katman-1’in bu piyasa pahasının en az %20’si kıymetinde olması gerektiğine inanıyorum. Kimi sayıları topladım ve bu modellere dayalı Ethereum fiyat maksadını aldım, deflasyonist olan Ethereum arzını aldım, bu yüzden bugün 119 milyona karşılık 30 Aralık’a kadar yaklaşık 110 milyon ETH’ye sahip olacağımızı iddia ediyorum. daha sonra piyasa kıymetini hesaplıyorum, ETH 12.500 dolara giderse 1.5 trilyon dolar olur. daha sonra SOL’u hesapladım, tüm farklı yıllar boyunca bu piyasa kıymetinin %20’sini ve SOL arzına böldüm, ki bu olağan olarak biraz enflasyonisttir ve yılda %9,6 artar.

Analist, Solana’nın şu anda Ethereum’un süreç fiyatının yaklaşık %10’u kıymetinde bulunmasına karşın, ETH’nin üstte iddia edilen düzeyleri karşılaması durumunda, SOL’un adil piyasa bedelinin ETH’ye bakılırsa iki katına çıkacağını belirtiyor.