Analist: Bu Altcoin’leri Almayın! Büyük Eller Sevmiyor

SessizGozler

New member
Bir piyasa uzmanına nazaran, kripto paraların düzenlenmesine yönelik alınan kararlar, kurumsal yatırımcıların muhakkak bir altcoin bölümüne yatırım yapmasını engelleyebilir.

“Altcoin piyasasının bir kesimi düzenleme geldiğinde bozulacak”

YouTube kanalı InvestAnswers’ın sunucusunun yakın tarihindeki bir röportajda ortaya koyduğu üzere, süreç bilgilerini gizleyen ve kullanıcıların anonimliğini muhafazasını ve hareketlerini gizlemesini sağlayan kripto para üniteleri olan privacy coin’lere yatırım yapmak konusunda kaygılar var. Analist, privacy coin’ler konusunda niye kuşkucu olduğunu açıklıyor:

Kapalılık paralarının başarılı olması için kurumsal para toplamaları gerekiyor. İzleyiciler içindeki insanların VC’ler (girişim kapitalistleri) üzere şeylerin berbat olduğuna inandığını biliyorum, fakat VC’ler berbatsa, Microsoft yahut Hewlett-Packard yahut Google yahut Facebook yahut Tesla yahut SpaceX üzere bir şey asla olmazdı. Bunlar, tüm bu başarılı şirketlerin gerisindeki beşerler ve bâtın paralarla ilgili sorun, her vakit devasa yükseklikte bir düzenleyici inceleme altında görülecek ve bu niçinle kurumsal yatırımcılar yatırım yapmayacak…

“Secret (SCRT)’a yatırım yapmazdım”

Öteki kripto para ünitelerinin yanında analist, SCRT hakkında çekincelerini paylaşıyor:

Bu kârlı teşebbüslerin tümü tıpkı şahıslara ilişkin ve saklılık odaklı kripto paralarla ilgili sorun, düzenleyiciler tarafınca her vakit incelenecek olmaları ve bu niçinle kurumsal yatırımcılar tarafınca yatırım yapılmayacak olması. Bir gereksinim olduğuna inanıyorum, lakin düzenleme geldikçe, bozulacak birinci şeyler bunlar. Üst istikametli bir fiyat hareketi de yok ve SCRT token’in tokenomiklerine de baktığımda, yatırım yapmazdım: azamî arz yok. Âlâ bir şeye benzemiyor.

Bu alanda faaliyet gösteren birkaç kripto para ünitesi:

1. Monero (XMR)
  2. Zcash (ZEC)
  3. Oasis Network (ROSE)
  4. Secret (SCRT)
  5. Decred (DCR)
  6. Horizen (ZEN)
  7. Keep Network (KEEP)
  8. Pirate Chain (ARRR)
  9. MobileCoin (MOB)
  10. Status (SNT)
  11. Verge (XVG)
  12. iExec RLC (RLC)
  13. Dusk Network (DUSK)
  14. Dero (DERO)
  15. Haven Protocol (XHV)
Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız InvestAnswers sunucusu, başkan kripto para ünitesini hala riskli bir varlık olarak kabul ediyor:

Şu anda devam eden Bitcoin konferansında olduğu üzere, bence beşerler büyük çığır açan haberler bekliyor ve bu şayet olmazsa, hayli fazla hayal kırıklığı olacak. Ayrıyeten farklı varlıklara epey fazla para akışı görüyorum. Bitcoin büyük kara delik değil. Dünyadaki en sıkıntı, en bozulmamış varlık, lakin artık paranızı yatırmak için fazlaca fazla dikkat dağıtıcı şey var.”