Analist Düzeyleri de Verdi: Bu 5 Altcoin Daha Fazla Düşebilir!

SessizGozler

New member
Son günlerdeki sert düşüşü akabinde kimi altcoin’ler sazı eline aldı. HEART, TRX, EGLD, UNI ve SOL, bugün %20 üzerinde kazandı. Bu esnada, tanınan bir altcoin analisti 4 coin için fiyat maksatlarını belirlemek üzere varsayımlarını güncelliyor.

Altcoin Sherpa bu altcoin’lerde düşüş bekliyor

Kriptokoin.com
olarak tahlillerini paylaştığımız Altcoin Sherpa lakaplı tanınan kripto analisti, son satışların akabinde ETH fiyat varsayımlarını güncelledi. Analist, başkan altcoin’i bir haftalık mumlarla izlediğini söylüyor. Buna göre, ETH’nin 1.000 doları müdafaası durumunda 500 ila 800 dolarlık alanın bir mümkünlük olduğu konusunda bilgilendirildi. En son tweet’lerinde Sherpa şunlardan bahsetti:

İşte 1 haftalık amaçlar. Açık niçinlerle, 1000 doların muteber bir kısa vadeli taban olduğuna inanıyorum. Bir daha sonraki düzey 800 dolar ve işler berbata giderse 500 dolar olur.

Ethereum gün ortasında hafifçeçe düşerek 1,112.91 dolardan süreç görüyor. Lakin, geçen haftadan bu yana nerdeyse %40 bedel kaybetti. Bu hafta, ETH fiyatı bir noktada 1.000 dolar kritik takviyesine temas etti. Sherpa, bu seviyi kırarsa Ethereum’un 500 doları bakılırsaceğini söylüyor.

Sıradaki altcoin, en hayli kaybedenlerden Solana oldu

Solana, Mayıs ve Haziran aylarındaki son ağ kesintileriyle satışların elinden kaçamadı. Kesintiler, yatırımcılar içinde paniğe niye oldu. bu biçimdece, piyasa kıymetine nazaran 9.kripto para ünitesi, ATH fiyatından %90’ın üzerinde derinleşti. Ethereum’dan daha sonra Solana geçen analist, SOL’un 20 doların altına düşeceğini, fakat yakında kayıplarının bir kısmını telafi edebileceğini kestirim ediyor. Aşağıdaki grafikte kritik takviye düzeylerini işaretleyen analist, şunları söylüyor:

Bence mevcut bölge, küçük bir toparlanma için sağlam bir satın alma bölgesidir; çok itimat duymazdım ve bunun ‘dip’ olduğunu düşünürdüm. Piyasa düşmeye devam ederse, taban muhtemelen 20 dolar civarında.

Solana şu anda düne nazaran %5’in üzerinde bedel kazandı. Yazım sırasında 30 doların çabucak üzerinde süreç görüyor. Altcoin Sherpa sonrasındasında, Avalanche’ı yakından takip ettiğini paylaşıyor.

AVAX’da bu düzeylere dikkat

Altcoin Sherpa, Avalanche’ı kıymetlendiriyor ve sonuçta 10 doları nazaranceğini varsayım ediyor. Analist, 5 doların altındaki bir fiyatın “işlerin hakikaten berbat olduğu” manasına geleceğine dikkat çekiyor. AVAX için Sherpa şunları söylüyor

Uzun vadede, sonunda 10 dolara düşebileceğini iddia ediyorum..

Avalanche şu anda 16.02 dolardan süreç görüyor. Geçen haftadan bu yana %35 bedel kaybetti.

Ethereum rakibi NEAR, analistin listesinde son sırada yer alıyor. Sherpa, tabanın 2,50 dolar civarında olabileceğine inanıyor. Ayrıyeten, ek piyasa kapitülasyonunun NEAR fiyatını 2 doların altına itebileceği konusunda uyarıyor.

Yukarıdaki grafiği paylaşan analist, şöyleki yorumluyor:

bu biçimdedan evvel bir geri dönüş bakılırsabiliriz, fakat orta vadede 2.50 dolarlık bir amaç olabilir. İşler berbata giderse, 2 doların altına bakıyorum.