“Annem Beni Emanet Etti…” Raebareli'den Aday Gösterilen Rahul Gandhi

KozmikRüya

New member
Kongre lideri Raebareli'nin ailesinin olduğunu söyledi “karmabhoomi”.

Yeni Delhi:

BJP ve eski rakibi Smriti Irani'nin, Amethi'deki aile kalesini geri kazanma girişiminde bulunmamaya karar vermesi ve bunun yerine nispeten güvenli Raebareli koltuğunda mücadele etmesi nedeniyle saldırıya uğrayan Kongre lideri Rahul Gandhi, annesinin kendisine bu görevi emanet ettiğini söyledi. Ailesi için çok şey ifade eden bir seçim bölgesine hizmet etme sorumluluğu.

Bu yılın başında Rajya Sabha'ya taşınmadan önce 2004'ten beri elinde bulundurduğu Sonia Gandhi'nin eski seçim bölgesinden adaylık belgelerini sunduktan sonra Bay Gandhi, koltuğa aday olarak seçilmenin kendisi için duygusal bir an olduğunu söyledi.

Bay Gandhi'nin büyükannesi Indira Gandhi ve büyükbabası Feroze Gandhi de Lok Sabha'da Raebareli'yi temsil etmişlerdi.

Yine Wayanad koltuğundan yarışan milletvekili adaylık belgelerini Cuma günü erken saatlerde sundu ve ona Sonia Gandhi, oradan yarışmamayı tercih ettiği bildirilen kız kardeşi Priyanka Gandhi Vadra ve kocası Robert Vadra ve Kongre eşlik etti. Başkan Mallikarjun Kharge.

Eski Amethi milletvekili, X ile ilgili bir gönderisinde, Raebareli'nin yanı sıra önceki seçim bölgesinden kişilerin de kendi ailesi olduğunu ve aralarında hiçbir fark görmediğini belirtmeye dikkat çekti.

“Raebareli'nin adaylığı benim için duygusal bir an oldu! Annem ailenin iş yerinin sorumluluğunu bana emanet etti ('karmabhoomi') ve bana hizmet etme fırsatını verdi. Amethi ve Rae Bareli benim için farklı değil, ikisi de benim ailem ve 40 yıldır bölgede hizmet veren Kishori Lal ji'nin partiyi Amethi'den temsil etmesinden mutluyum” diye yazdı Kongre lideri.

“Adaletsizliğe karşı devam eden adalet mücadelesinde sevdiklerimin sevgisini ve hayır duasını bekliyorum. Anayasayı ve demokrasiyi kurtarmak için verilen bu mücadelede hepinizin benimle birlikte duracağına eminim.”

Partinin Bay Gandhi'yi Raebareli'den ve aileye sadık Kishori Lal Sharma'yı Amethi'den çıkarma kararı, Kongre liderini, üç kez milletvekilini mağlup eden Birlik Bakanı Smriti Irani ile yüzleşmekten korkmakla suçlayan BJP'ye yem verdi. 2019'daki koltuk.

Saldırıyı, Gandhi'nin “kaçtığını” söyleyen Başbakan Narendra Modi yönetti.

“Bugün ben de ona şunu söylemek istiyorum”daro mat'(korkma),'Bhaago mat' (kaçmayın),” dedi Başbakan Bengal'deki bir mitingde.

Rahul Gandhi ve ailesine değinen Bayan Irani şunları söyledi: “Gandhi ailesinin Amethi'deki seçim mücadelesinde yer almaması, Kongre partisinin Amethi'deki yenilgisini sandıkta oylama yapılmadan önce bile kabul ettiğini gösteriyor.

“Koltuğta zafer şansı olduğunu hissetselerdi buradan itiraz eder ve vekillerini öne sürmezlerdi… Amethi tarafından kabul edilmeyen ve Wayanad'a kaçan kişi hiçbir zaman tamamen Rae Bareli'ye ait olamayacak.” PTI haber ajansının bu sözleri aktarıldı.

Amethi ve Raebareli'de oy verme işlemleri 20 Mayıs'ta Lok Sabha seçimlerinin beşinci aşamasında yapılacak.