Arvind Kejriwal, ‘Ram Rajya’ İçin Ücretsiz Eğitim ve Sağlık Gerekliliğini Söyledi

KozmikRüya

New member
Arvind Kejriwal Delhi’deki bir etkinlikte bir toplantıda konuşuyordu (Dosya)

Yeni Delhi:

Başbakan Arvind Kejriwal Cumartesi günü yaptığı açıklamada, eğer ‘Ram Rajya’ hayal ediliyorsa, herkes için iyi ve ücretsiz eğitim ve sağlık hizmetlerine sahip olması gerektiğini söyledi. Buradaki bir etkinlikte bir toplantıda konuşan kendisi, herkesin iyi eğitim ve sağlık hizmetlerine erişimi olması gerektiğini ve AAP liderliğindeki Delhi hükümetinin bu yönde çalışmaya çalıştığını da söyledi.

Cumartesi günü Delhi hükümetinin işlettiği Aruna Asaf Ali Hastanesi’nin yeni OPD binasının açılışını yaptı ve oradaki hastalarla da etkileşimde bulundu.

Sağlık ve eğitimin Delhi hükümetinin odak alanları olduğunu ve genişlemenin büyük ölçüde devam ettiğini söyleyen kendisi, şu anda şehir hükümeti tarafından işletilen tüm hastanelerde yaklaşık 10.000 yatak bulunduğunu da sözlerine ekledi.

11 yeni hastane inşa edildiğini ve eski tesislerin altyapısının iyileştirildiğini söyleyen yetkili, 16.000 yeni yatağın ekleneceğini de sözlerine ekledi.

Yaklaşan Dusshera ve Diwali festivallerine değinen Delhi başbakanı, “Lord Ram’a ibadet ediyoruz” dedi.

Bu çok önemli bir şey. işte bu. ‘OPD’nin kullanımı çok kolay’. https://t.co/6C9Nzr4Scv

— Arvind Kejriwal (@ArvindKejriwal) 23 Eylül 2023
Kejriwal, “‘Ram Rajya’dan bahsediliyor. ‘Ram Rajya’nın yakınına ulaşabileceğimizi söyleyemem. Ancak ‘Ram Rajya’yı hayal edersek, herkes için iyi ve ücretsiz eğitim ve iyi ve ücretsiz sağlık hizmetlerine sahip olmalı” dedi.

İyi eğitim ve sağlık hizmetlerinin, zengin ya da fakir, herkes için mevcut olması gerektiğini ve “hükümetimizin bu yönde çalışmaya çalıştığını” da sözlerine ekledi.

Etkinlikte Delhi Sağlık Bakanı Saurabh Bharadwaj ve sağlık departmanının üst düzey yetkilileri de hazır bulundu.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)