Ashok Chavan Rajya Sabha'ya Aday Gösterildikten Sonra

KozmikRüya

New member
Ashok Chavan, Kongre'den ayrıldıktan bir gün sonra bu hafta başında BJP'ye katıldı.

Bombay:

Rajya Sabha adaylığına tepki gösteren ve kısa süre önce BJP'ye katılan ve Kongre'den ayrılan Ashok Chavan, Parlamentonun üst meclisinin bir üyesi olarak ulusal düzeyde çok daha geniş bir çalışma alanına sahip olacağını söyledi.

“İşlerin iyi sonuçlanacağına dair umutluyum. Rajya Sabha'nın bir üyesi olarak ulusal düzeyde çok daha geniş bir çalışma kapsamına sahip olacağım. Bundan da öte, kendimi partinin stratejisi, planlamasıyla ilişkilendirmekten mutluluk duyacağım. ve çalışıyor” dedi Bay Chavan ANI'ye.

2024 Lok Sabha anketleri yaklaşırken BJP'nin kendisine olan inancını koruduğunu ve onu Rajya Sabha'ya aday gösterdiğini söyledi.

“Ülkede seçim yaklaşıyor… Sorumluluğu bana yüklemeleri gerekiyor, bu yüzden bana ara verip ülkede dolaşabilmem için Rajya Sabha'yı verdiler. Bu yüzden öyle olması gerektiğini düşünüyorum. sorun olmaz” diye ekledi.

BJP'ye katılma kararı üzerine Bay Chavan, safran partisinin grafiğinin her geçen gün arttığını ve BJP'de daha iyi umutlar bulunduğunu söyledi.

“Ulusal senaryo olsun, eyalet olsun, BJP'nin grafiği her geçen gün artıyor. Daha iyi fırsatlar var. Kongre'de hazırlık yok. Yani böyle bir durumda insanlar ya evde oturup kaybedeceklerini (seçimleri) düşünüyorlar. ) veya kazanmak için başka bir seçenek arayın. Dolayısıyla kazanan alternatifin BJP olduğunu düşünüyorum” dedi.

Rajya Sabha'ya aday gösterilmesinin ardından konuşan Bay Chavan, Başbakan Modi'ye kendisine güvendiği için teşekkür etti.

“Başbakan Modi'ye, Union HM Amit Shah'a, parti başkanı JP Nadda'ya, CM Yardımcısı Devendra Fadnavis'e ve diğer liderlere teşekkür ediyorum. Bana verdikleri fırsatın BJP'nin bana olan inancını gösterdiğini hissediyorum” dedi.

Eski CM Ashok Chavan bu ayın başlarında partiden ayrılarak BJP'ye katıldı. Eski büyük partiden bir dizi çıkış, Maharashtra'daki Kongre'ye büyük bir darbe indirdi.

BJP Çarşamba günü Maharashtra'dan Rajya Sabha için eski Kongre başbakanı Ashok Chavan, eski MLA Medha Kulkarni ve Ajit Gopchade dahil olmak üzere üç adayı duyurdu.

Kongre döneği Milind Deora Perşembe günü Shiv Sena'nın Maharashtra'dan Rajya Sabha adayı olarak aday gösterildi.

Ancak Kongre, liderlerin ayrılmasının yaklaşan Lok Sabha ve Rajya Sabha seçimleri üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağını ve partinin güçlü bir şekilde geri döneceğini söyledi.

15 Şubat, SC seçimleri için adaylık belgelerinin sunulması için son gündü. Seçim Komisyonu, Uttar Pradesh dahil 15 eyalette Rajya Sabha seçimlerinin 27 Şubat'ta yapılmasını planladı.

Oylama bu tarihte sabah 9'dan akşam 4'e kadar gerçekleştirilecek ve adaylık için son tarih 15 Şubat olarak belirlendi. Seçimlerin sonuçları aynı gün, yani 27 Şubat'ta açıklanacak. Seçim Komisyonu, iki yılda bir yapılan Rajya Sabha anketlerini duyurdu. Görevdekilerin görev süresinin Nisan ayında sona ermesi nedeniyle 56 sandalye.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)