Ashok Gehlot, Başbakan Modi’nin Konuşmalarında “Bütün Bu Hileleri Anlıyorum” Diyor

KozmikRüya

New member
Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot, bunu Başbakan Modi’nin “akıllılığı” olarak nitelendirdi. (Dosyalar)

Jaipur:

Rajasthan Başbakanı Ashok Gehlot Pazar günü yaptığı açıklamada, uzun süredir siyasetin içinde olduğu için Başbakan Narendra Modi’nin konuşmalarında kullandığı hileyi anladığını söyledi.

Kongre lideri, burada Rajasthan Koleji’nde düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, Başbakan Modi’nin konuşmasına “dostum Ashok Gehlot” sözleriyle başlayacağını ve ardından hükümetini sert eleştirilere tabi tutacağını söyledi.

Bunu “zekiliği” olarak adlandırdı.

Gehlot, Başbakan Modi’nin 12 Nisan’da burada düzenlenen bir demiryolu programında sanal olarak yaptığı konuşmaya atıfta bulunarak, “Başbakan yakın zamanda Delhi’den bir VC’ye (Haber konferans) katılmıştı… Konuşmasına ‘arkadaşım Ashok’ diyerek başladı. Gehlot’. Ve hükümetimle ne isterlerse yapacaklar (meri sarkar ki aisi ki taisi karenge). Bu akıllılıktır.” Kıdemli lider, Modi’nin konuşmasının ardından başbakanı bir tweet’te etiketlediğini ve seçim borazanını kendisinin çaldığını söyledi.

“Bütün bu oyunları anlıyorum… Ben de uzun süredir siyaset yapıyorum” dedi.

Kongre lideri, Başbakan Modi’nin Mangarh’ta kendisi (Gujarat) başbakanıyken Ashok Gehlot’un ülkedeki tüm başbakanlar arasında en kıdemlisi olduğunu söylediğine dikkat çekti.

“Ben kıdemli olduğumda, başbakan benim tavsiyemi dinlemeli ve Eski Emeklilik Planını (OPS) ülke genelinde uygulamalı” dedi.

“OPS’yi uygulayın…. Bu size ilk tavsiye…. Rajasthan için yaptığımız planı, ülke için uygulamalısınız” diye ekledi.

Gehlot, Modi ve Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ı ülkenin Karnataka, Maharashtra, Goa ve Manipur’daki gibi seçilmiş hükümetleri “at ticareti” yoluyla devirme siyasetinde yeni bir model yaratmakla suçladı.

()