Ayodhya’ya Giderken Eknath Shinde, “Bizim İçin İnanç Meselesi,” Diyor

KozmikRüya

New member
Eknath Shinde, “Ayodhya bizim için bir inanç meselesidir” dedi.

Bombay:

Maharashtra Başbakanı ve Shiv Sena lideri Eknath Shinde Cumartesi akşamı, Mumbai havaalanından Lucknow’a giden bir uçağa binerek Lord Ram’a dua edeceği Ayodhya turuna çıktı.

Bay Shinde’ye Shiv Sena’nın liderleri, milletvekilleri ve milletvekilleri ve müttefiki BJP’nin liderleri eşlik ediyor.

Bu, Haziran 2022’de Maharashtra başbakanı olarak göreve geldikten ve Seçim Komisyonu tarafından yönetilen fraksiyonu Shiv Sena olarak tanıyıp ona “ok ve yay” anket sembolü tahsis ettikten sonra Bay Shinde’nin Ayodhya’ya ilk ziyareti olacak.

Bay Shinde, Pazar öğleden sonra Lucknow’dan Ayodhya’ya gidecek ve diğerleriyle birlikte yapım aşamasındaki Ram tapınağında ve daha sonra akşam Sharayu nehrinde ‘maha aarti’ yapacak. Ayrıca, devam eden Ram tapınağı inşaatını ziyaret etmesi planlanıyor ve Pazar öğleden sonra Ayodhya’da bir basın toplantısı düzenleyecek. Yardımcılarına göre Pazar gecesi Mumbai’ye dönecek.

Mumbai havaalanında gazetecilere konuşan başbakan, Ayodhya ziyaretine yönelik eleştirilere çalışmaları aracılığıyla yanıt vereceğini söyledi.

Shiv Sena (UBT) lideri ve eski başbakan Uddhav Thackeray’a üstü kapalı bir şekilde tokatlayarak, “İşimiz nedeniyle, evlerinden hiç çıkmayanların insanlarla tanışmak için dışarı çıkması iyi,” dedi.

Eyalette Bharatiya Janata Partisi (BJP) ile gücü paylaşan Bay Shinde, “Ayodhya bizim için bir inanç meselesi. Ram tapınağının inşasını hızlandırdığı için Başbakan Modi’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Geçen Kasım ayında, Bay Shinde ve ona sadık olanlar, Guwahati’deki Kamakhya tapınağına bir “minnettarlık ziyareti” yaptılar.

Bu arada, Milliyetçi Kongre Partisi lideri Ajit Pawar, Bay Shinde’nin Ayodhya ziyaretiyle ilgili “tanıtım”ı eleştirdi ve ayrıca Shinde’nin oradaki programıyla ilgili amansız medya güncellemeleriyle alay etti.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Ben herhangi bir yerde dua ettiğimde böyle bir tanıtım yapmıyorum. Başbakan orayı kutsamak için ziyaret ediyor” dedi.

Eski Maharashtra başbakan yardımcısı ayrıca işsizlik, suç ve çiftçilerin sıkıntısıyla ilgili daha fazla dikkat gerektiren acil sorunlar olduğunu söyledi.

Shiv Sena aktivistlerini Ayodhya’ya taşıyan özel bir tren, Cuma akşamı Jai Shri Ram’ın sloganları arasında Thane tren istasyonundan ayrıldı.

()