Balinalar SHIB’lerini Satıyor! Yatırımcılar Neler Beklemeli?

SessizGozler

New member
Tanınan göğüs coin Shiba Inu (SHIB) düşüşte bulunmasına karşın yatırımcıların gözlerini üzerinde tutmayı başardı. Lakin bu durum değişiyor üzere görünüyor. 15 Mart’tan bu yana, Shiba Inu sahiplerinin sayısı 1.19 milyondan 1.15 milyona düştü.

Shiba Inu, rekorunun yüzde 70 altında

Shiba Inu şu anda yaklaşık 13.3 milyar dolarlık piyasa pahasına sahip ve kripto para piyasasında 15. sırada yer alıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere SHIB geçen Ekim ayında gördüğü tüm vakit içinderın en yüksek düzeyinden yüzde 72 düştü. Birçoğuna göre, 2022’nin başından itibaren Shiba Inu’yu ayakta tutan şeylerden biri balina birikimiydi. Lakin uzmanlara bakılırsa, artan spekülasyonlar niçiniyle Shiba Inu balinaları da bir adım geri atıyor.

SHIB fiyatı yüzde 5’lik bir güzelleşme kaydettiğinde, bir balina 271 milyar token aldı. Öte yandan, birinci 500 Ethereum cüzdanı da milyarlarca Shiba Inu satın alıyor. Uzmanlara bakılırsa, balinaların SHIB’i satın almasının sebebi, konumlarını ortalamaktır. Bunu yaparak, hem uzun tıpkı vakitte kısa vadeli hasılatlardan yararlanabilirler.

Balinalar SHIB yatırımlarını satıyor

WhaleStats’ın tahliline bakılırsa balinalar, Ethereum’un yanında Shiba Inu’yu satın almayı tercih ediyor. Sadece 16 Mart’ta ETH balinaları 1.106.564 dolar pahasında 50.736.574.302 SHIB satın aldı. Shiba Inu tüm vakit içinderın en yüksek düzeyinden yüzde 75 düşmüş olsa da, Ethereum balinaları SHIB satın alıyor. Fakat satın alma eğilimi uzun vadede bir dayanak sağlayabilse de, şu anda karşıt tepme ile karşı karşıya.

Shiba Inu balinaları, Dogecoin rakibi ile cüzdanlarını paylaşırken, SHIB sahipleri bir adım geri adım atıyor. Son beş gün ortasında, Shiba Inu sahipleri tokenların yaklaşık yüzde 3.55’ini elden çıkardı. 15 Mart’tan bu yana, Shiba Inu sahipleri büyük ölçüde düştü. Lakin, SHIB bu biçimde bir durumla birinci sefer karşılaşmıyor. Ocak ayının başlarında, Shiba Inu yatırımcıları göğüs coin’lerini satmaya başlamıştı. Uzun vadeli oyuncular için, Shiba Inu balinalarının piyasadan çıkması ve piyasaya katılması olağan bir şeydir. Fakat kısa vadeli yatırımcılar için yatırımlarına ziyan verebilir.