Bangladeşli Adam Sahte Hint Pasaportuyla Roma’ya Uçmaya Çalıştı, Tutuklandı

KozmikRüya

New member
Bipon Anil Barua yetkililere kendisinin bir Budist keşiş olduğunu söyledi (Temsili)


Bombay:

Bir yetkili Cuma günü yaptığı açıklamada, Budist rahip olduğunu iddia eden 32 yaşındaki Bangladeş uyruklu bir kişinin, sahte belgeler sağlayarak elde ettiği bir Hint pasaportuyla Roma’ya seyahat etmeye çalıştığı için burada tutuklandığını söyledi.

Yetkili, Bangladeş’in Bandarban kentinde ikamet eden Bipon Anil Barua’nın Çarşamba gecesi Chhatrapati Shivaji Maharaj Uluslararası Havalimanı’nda tutuklandığını söyledi.

Barua, Perşembe günü erken saatlerde Mumbai’den Maskat üzerinden Roma’ya uçacaktı.

Yetkili, bir göçmen memurunun pasaport bilgilerini sistemlerine girdiğinde, Mumbai Yabancılar Kayıt Bürosu (FRRO) tarafından kendisine karşı bir Gözetleme Genelgesi (LOC) çıkarıldığını keşfettiğini söyledi.

LOC, bir kişinin ülkeyi terk etmesini engelleyen bir bildirimdir.

LOC ile ilgili açıklamalara göre Barua, Bangladeş pasaportu sahibidir. Hileli bir şekilde bir Hint pasaportu almak için sahte belgeler kullandı.

Barua, yetkililere Budist bir keşiş olduğunu ve Budizm’i yaymak için 2015 yılında komşu ülkeden Haridaspur sınırından Hindistan’a geldiğini söyledi.

2016 yılında Chhattisgarh’ın başkenti Raipur’da kaldığı süre boyunca Barua, sahte evrakların yardımıyla Hindistan pasaportu aldığını söyledi.

Yetkili, o zamandan beri Barua’nın Malezya, Tayland, Laos, Myanmar, Vietnam ve Birleşik Krallık’ı ziyaret etmek için Hindistan pasaportunu kullandığını söyledi.

Göçmenlik yetkilileri ayrıca ondan PAN ve Aadhaar kartlarını da ele geçirdiklerini söyledi.

Barua, Hindistan Ceza Kanunu’nun 420 (hile), 465 (sahtecilik cezası), 468 (hile amacıyla sahtecilik) ve 471 (sahte belgeyi gerçekmiş gibi kullanmak) bölümleri uyarınca kendisine karşı bir davanın kaydedildiği Sahar karakoluna götürüldü. ve Pasaport Yasası.

Yetkili, yolcunun daha sonra tutuklandığını da sözlerine ekledi.

()
 
Üst