Başbakan Modi, Fransız İş Liderlerini Hindistan’daki Fırsatları Kullanmaya Çağırdı

KozmikRüya

New member
Başbakan Modi, iki ülkenin iş liderlerinin uzun yolculukta büyük rol oynadığını söyledi.

Paris:

Başbakan Narendra Modi Cuma günü Hindistan’da devam eden ekonomik reformları vurguladı ve Fransız iş liderlerini ülkenin sunduğu fırsatlardan yararlanmaya çağırdı.

Bunu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile birlikte Hindistan-Fransa CEO forumunda konuşurken söyledi.

Başbakan bir tweet’te, “Başkan @EmmanuelMacron ve ben, ticari işbirliğini çeşitlendirmenin yollarını tartışmak için üst düzey CEO’larla buluştuk. Hindistan’daki reformların altını çizdim ve girişimcileri ulusumuzun sunduğu birçok fırsattan yararlanmaya çağırdım.”

Başbakan Modi ayrıca Hindistan ve Fransa’nın iş liderlerini iki ülke arasındaki dostluk yolculuğunu hızlandırmak için çalışmaya teşvik etti.

Ulusların iş dünyasının ikili ilişkilerin güçlendirilmesine büyük katkısı olduğunu söyledi.

Hindistan ve Fransa liderliği adına çabalarında onlara tam destek vermeyi taahhüt ederken, “İki ulusun bu büyük yolculuğunu hızlandırmak ve güçlendirmek için çalışmanızı istiyorum.” dedi.

Hindistan ve Fransa’nın 25 yıllık stratejik ortaklığı tamamladığını gözlemleyen Başbakan Modi, iki ülkenin iş dünyasının liderlerinin uzun yolculukta büyük rol oynadığını söyledi.

Başbakan Modi, “25 yıllık stratejik ortaklığı kutluyoruz. Bu yolculukta iş dünyasının liderleri büyük bir rol oynadı” dedi.

NDA kuralının son dokuz yılı boyunca Hindistan hükümeti, iş yapma kolaylığını artırmak için çeşitli girişimlerde bulundu. Bunlar arasında gevşetici FDI normları, Üretim Bağlantılı Teşvik (PLI) programı yoluyla üretimin caydırılması ve kurumlar vergisinin düşürülmesi yer alıyor.

Başbakan Modi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un davetlisi olarak iki günlük resmi bir ziyaret için burada bulunuyor.

()