Başbakan Modi, ‘Kesariya’yı 5 Dilde Söylediği İçin Viral Olan Şarkıcıyı Övdü

KozmikRüya

New member
Şarkıcı Snehdeep Singh Kalsi

Başbakan Narendra Modi, sosyal medya hesabında genç bir şarkıcının “” şarkısını söylerken görüldüğü bir Haber paylaştı.Kesariya” Ranbir Kapoor ve Alia Bhatt’ın başrol oynadığı filmden şarkı brahmastra birkaç dilde.

Videoda şarkıyı Malayalam, Tamil, Kannada, Telugu ve Hintçe seslendiren Mumbai merkezli Sih şarkıcı Snehdeep Singh Kalsi yer alıyor.

Başbakan Modi, bunun barış ruhunun büyük bir tezahürü olduğunu belirtti. “Ek Bharat Shreshtha Bharat.”

Başbakan tweet attı: “Yetenekli Snehdeep Singh Kalsi’nin bu harika yorumuyla karşılaştım. Melodiye ek olarak, bu, “Ek Bharat Shreshtha Bharat.” “Harika!”

Videoyu buradan izleyin:

Yetenekli tarafından bu harika yorumla karşılaştım @SnehdeepSK. Melodiye ek olarak, ‘Ek Bharat Shreshtha Bharat’ ruhunun harika bir tezahürüdür. Mükemmel! pic.twitter.com/U2MA3rWJNi

— Narendra Modi (@narendramodi) 17 Mart 2023
Hindistan hükümeti ayrıca kültürel çeşitliliğe ve ulusal birliğe saygıyı teşvik etmek için “Ek Bharat Shreshtha Bharat” adlı bir kampanya ve slogan oluşturdu.

Resmi web sitesine göre, bu program, eyaletten eyalete eşleştirme kavramı aracılığıyla farklı eyaletlerden ve UT’lerden insanlar arasındaki etkileşimi geliştirmeyi ve karşılıklı anlayışı teşvik etmeyi amaçlıyor. Devletler, dil öğrenimi, kültür, gelenekler ve müzik, turizm ve mutfak, spor ve en iyi uygulamaların paylaşımı vb. alanlarda sürekli ve yapılandırılmış bir kültürel bağlantıyı teşvik etmek için faaliyetler yürütür.

Şarkıcı kendisi de Başbakan’ın gönderisini retweetledi ve kendisine sabitlenmiş bir tweet ile teşekkür etti. “Takdiriniz için çok teşekkür ederim efendim. Bu çok anlamlı. Size ulaştığına ve beğendiğinize çok sevindim” diye yazdı.