Bedia Akartürk estetik oldu nazarannler tanıyamadı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
81 yaşındaki Türk Halk Müziği ses sanatkarı Bedia Akartürk yüzünü gerdirdi. Bedia Akartürk’ün “Daha genç, daha hoş görünmek istiyorum” dediği tez edildi.

Bedia Akartürk’ün hekimi ise operasyonu şu sözlerle duyurdu:

“Bedia Akartürk Samsun’a geldi ve ‘Ben de yüzümü yaptırmak istiyorum. Daha genç ve hoş bir yüzüm olsun istiyorum’ dedi. Türkülerin sultanına yüz gençleştirme face lift operasyonu yapıldı. Samsun’dan ayrılmadan evvel de yeni imaj ve operasyon daha sonrası sesiyle unutulmaz bir konser verdi.”

81 yaşındaki sanatkarın yüzündeki şişlikler dikkat çekti.

Operasyon öncesinde ameliyathanede tabiplere türkü söyleyen Bedia Akartürk toplumsal medyada gündem oldu.

BEDİA AKARTÜRK KİMDİR

Bedia Akartürk, 4 Şubat 1941 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. Akartürk, ailenin tek çocuğu olduğu için babasının soyadını hiç değiştirmeden Akartürk olarak devam ettirdi. Bedia Akartürk Sanat hayatına bir daha doğup büyüdüğü İzmir’in Ödemiş ilçesinde başladı. Akartürk, 9 sene boyunca İzmir Radyosu’nda bakılırsav aldı. sonrasındasında yaşını büyüterek İzmir Radyosu’nda çalışmaya başlayan sanatçı 9 yıl İzmir Radyosu’nda edindiği birfazlaca deneyimin akabinde Ankara Radyosu’nda geçti. Ankara Radyosu’na geçerek müzikal çalışmalarına burada devam eden Bedia Akartürk, Ankara Radyosu’ndan emekli oldu.

Özellikle o devirde herkese nasip olmayan Paris Olympia’da harika bir konser veren sanatçı Türkiye’yi temsil etti.

Sanat hayatında 6 sinema sineması ve fazlaca sayıda albüme imza atan Bedia Akartürk, mesleği boyunca sayısız konser verdi, birfazlaca fazlaca da ödül aldı.

Sanat hayatında 6 sinema sineması ve sayısız biroldukca albüme imza atan sanatçı Edirne’den Kars’a kadar tüm Türkiye’nin sevgilisi oldu ve 7 vilayette Fahri Hemşehrilik unvanına layık görüldü.

Bedia Akartürk, sanat hayatı boyunca albüm çalışmalarına ve yurt içi, yurt dışı konserlerine etkin olarak aralıksız devam etti ve hala ediyor.

Yaşayan efsane olarak nitelendirilen Bedia Akartürk müzesinde, usta sanatkarın bu vakte kadar aldığı tüm mükafatlar, giydiği sahne kıyafetleri, fotoğrafları ve kendi eliyle özel olarak hazırlanan yöresel kıyafetleri bebekler üzerinde sergileniyor. Bedia Akartürk’ün müzesi, usta sanatkarın doğup büyüdüğü İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulunuyor.
 
Üst