Bengal Valisi Polislerin ve Eyalet Maliye Bakanının Raj Bhavan'a Girişini Yasakladı

KozmikRüya

New member
Raj Bhavan ayrıca Valinin, Bakanın katıldığı hiçbir etkinliğe katılmayacağını da söyledi.

Kalküta:

Batı Bengal Valisi Ananda Bose, Perşembe gecesi polisin ve Maliye Bakanı Chandrima Bhattacharya'nın Raj Bhavan'a girişini yasaklayan bir emir yayınladı.

Hareket, Raj Bhavan'daki geçici bir kadın personelin polise Valiyi onun alçakgönüllülüğünü zedelemekle suçlayan yazılı bir şikayette bulunmasından saatler sonra geldi.

“Vali CV Ananda Bose'a karşı hakaret ve anayasaya aykırı medya açıklamaları nedeniyle, vali tarafından atanan kıdemsiz Chandrima Bhattacharya, Maliye Bakanlığı (Bağımsız Masraf) Devlet Bakanı'nın Kalküta, Darjeeling ve Barrackpore'daki Raj Bhavan tesislerine girişi yasaklandı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Valiye yönelik taciz iddiasının ortaya çıkmasının ardından ilk tepki veren kişi Bayan Bhattacharya oldu.

Bayan Bhattacharya, “Raj Bhavan'da ve Başbakanın eyalete geleceği bir günde neler olup bittiğini merak ediyorum” dedi.

Raj Bhavan tarafından yapılan açıklamada ayrıca Valinin, Bakanın katıldığı hiçbir etkinliğe katılmayacağını da belirtildi.

Vali ayrıca polisin Raj Bhavan binasına girişini de yasakladı.

“Bakan aleyhine atılacak ilave yasal adımlar konusunda tavsiye almak üzere Hindistan Başsavcısı ile temasa geçildi. Sayın Vali ayrıca polisin Raj Bhavan tesislerine izinsiz, gayri meşru, sahte ve motive edilmiş soruşturma yürütme kisvesi ile girişini de yasakladı. Açıklamada, seçimler sırasında siyasi patronların

Perşembe akşamı yayınlanan daha önceki bir açıklamada Vali, taciz suçlamasını reddetti ve bunu seçim avantajı elde etme girişimi olarak nitelendirdi.

Mesajda “Gerçek zafer kazanacaktır. Uydurma anlatılarla sindirilmeyi reddediyorum. Eğer biri bana iftira atarak seçim çıkarları elde etmek istiyorsa, Tanrı onları korusun. Ama Bengal'de yolsuzluk ve şiddete karşı mücadelemi durduramazlar” yazıyordu.

(Başlık dışında bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)