Birinci Ulusal İleri Eğitim Konferansı – Haberler

Devam eden kriz zamanlarında, ileri eğitim ve vasıflar, Almanya’nın bir iş ve inovasyon merkezi olarak güçlendirilmesine, sürdürülebilir sosyal uyumun sağlanmasına ve demokrasinin desteklenmesine belirleyici bir katkıda bulunmaktadır.

Ulusal İleri Eğitim Konferansı, Almanya’da ileri eğitim politikası için merkezi bir etkinliktir. Avrupa Beceri Yılı ile bağlantılıdır. İki gün süren konferansta 400’ün üzerinde katılımcı fikir geliştiriyor ve daha sonraki uygulama süreci için ilham ve motivasyon sağlıyor NWS.

Yenilikçi ve geleceğe yönelik bir mesleki eğitim sistemi için

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger, “Ortak hedefimiz: Almanya’yı bir ileri eğitim cumhuriyeti haline getirmek” diye açıklıyor. Haberler Herkesin ileri eğitime erişimini kolaylaştırmak, ilerleme fırsatlarını geliştirmek ve yenilikçi, geleceğe yönelik bir mesleki eğitim sistemi oluşturmak için her zaman çalışıyorum.

Nitelikli işgücünün korunması ve genişletilmesine odaklanılmaktadır. Aynı zamanda bireysel gelişim ve ilerleme olanakları da mümkün kılınmalıdır. Haberler Stark-Watzinger, eğitimin mümkün olduğu kadar erken başlamasını ve asla durmamasını sağlamak istiyoruz diyor.

Yaşam boyu öğrenmenin yeni önemi

NWS aynı zamanda iklim nötr ve dijital ekonomiye geçiş için bir tasarım yolu olmalıdır. Bu hedef doğrultusunda Federal Hükümet, ortaklarıyla işbirliği yaparak yaşam boyu öğrenime ve ileri eğitime ekonomide ve toplumda yeni bir statü kazandırmak istiyor.

Hakkında daha fazla bilgi Haberler– İleri eğitim alanındaki girişimlere buradan ulaşabilirsiniz.