BJP’den Suvendu Adhikari, Saradha Dolandırıcılığında Mamata Banerjee’ye Karşı Soruşturma İstiyor

KozmikRüya

New member
Suvendu Adhikari, merkezi kurumların Mamata Banerjee’yi Saradha dolandırıcılığı kapsamında soruşturmasını talep etti.

Hooghly:

Batı Bengal Muhalefet Lideri (LoP) Suvendu Adhikari Salı günü Mamata Banerjee liderliğindeki TMC hükümetine saldırdı ve merkezi kurumların Saradha dolandırıcılığı kapsamında Başbakanı soruşturmasını talep etti.

Merkezi Soruşturma Bürosu’nun (CBI) TMC Ulusal Genel Sekreteri Abhishek Banerjee’ye yaptığı yeni bildirime tepki gösteren BJP’den Bay Adhikari, teşkilatın eylemini “hızlı” ve “proaktif” olarak nitelendirdi.

Salı günü CBI, Abhishek Banerjee’den eyaletteki öğretmen alım dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak teşkilatın huzuruna çıkmasını istedi.

Burada, Singur, Hooghly’de ANI’ye konuşan BJP lideri, “CBI çok iyi ve proaktif bir iş çıkarıyor. Eyalet hükümetinin pek çok işbirliği yapmamasına rağmen, teşkilat hızlı iş yapıyor. TMC MLA Jiban Krishna Saha, telefonunu memurların elinden almaya çalıştı ve delilleri yok etmeye çalıştı. Bunun ardından CBI’nin eylemi doğrudur ve bu devam etmelidir, yoksa Mamata ve adamları tüm delilleri yok edecektir”.

Ayrıca, merkezi kurumların iddia edilen Saradha dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak Mamata Banerjee’yi soruşturmasını talep etti.

“Abhishek Banerjee’ye karşı devam eden birkaç dava var. Ben sadece merkezi kurumların Bua-Bhatija’ya (Mamata ve Abhishek Banerjee) karşı harekete geçmesini talep ettim. CBI, Mamata’yı Sharda dolandırıcılığı kapsamında soruşturmak için yeterli kanıta sahip ancak soruşturma yapmıyor. Delhi CM Kejriwal, tüketim politikası davası hakkında sorgulanabilir, Mamata neden sorgulanamaz?” diye sordu Bay Adhikari.

Bengal LoP ayrıca, “Benzer şekilde, Abhishek Banerjee aleyhine ve birkaç aile üyesinin katılımına ilişkin çok sayıda kanıt var. Bengal halkı ona karşı neden işlem yapılmadığını soruyor? Ayrıca, bu konuyu başından beri gündeme getiriyorum. mitingler ve kampanyalar. Yalan söylüyorsam, neden o (Abhishek Banerjee) bana karşı bir iftira davası açmıyor”.

Adhikari, GMC lideri Mukul Roy’un BJP’ye katılmasıyla ilgili spekülasyonlar sorulduğunda hemen partinin “böyle insanlara” ihtiyacı olmadığını söyledi.

“Böyle insanlarla ilgilenmiyoruz. Biz sadece ‘Mera Booth Sabse Majboot (Benim kabinim en güçlüsü)’ altında stantlarımızı güçlendirmekle ilgileniyoruz. Milletvekillerimiz, MLA’larımız ve diğer liderlerimiz BJP’li olmayan seçmenleri lehlerine çekmek için çalışıyorlar. Bengal BJP çok bağımsız ve başka bir lidere ihtiyacımız yok” dedi Bay Adhikari.

Ayrıca, Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ın istifasını talep etmesi üzerine Batı Bengal CM’sine saldırdı ve bunu “korku psikozu” altında yaptığını söyledi.

“O (Mamata Banerjee) Amit Shah gunda’ya ve bana da coit dedi. Sadece korku psikozundan bu tür etik dışı açıklamalar yapıyor. Geçen ay İçişleri Bakanını dört kez arayarak partisinin ulusal statüsüne bakma talebinde bulundu. Ancak İçişleri Bakanı, ECI’nin bağımsız ve anayasal bir organ olduğunu ve yasalara göre çalıştığını açıkça söyledi” dedi.

BJP lideri ayrıca, TMC’nin Bengal’de yönetimi altındaki eyalette BJP gibi “aktif bir muhalefet” ile karşılaşmadığını söyledi.

“TMC, iktidarında bizim (BJP) gibi aktif bir muhalefet görmedi. Hem CPM’nin hem de Kongre’nin onunla ilişkileri vardı. Ama biz sürekli olarak kamuoyunu gündeme getiriyoruz ve her yolsuzluk iddiasının soruşturulmasını talep ediyoruz. 70 MLA’mız yeterli. TMC’nin 200 MLA’sıyla savaşmak için. TMC’deki herkes hırsız ve hapse girecek,” dedi Bay Adhikari.

()