Bu 5 Altcoin’e Dikkat: Hafta İçinde Tabanları Gördüler!

SessizGozler

New member
Analist Valdrin Tahiri, 25 Mart’tan 1 Nisan’a kadar en çok paha kaybeden beş altcoin projesini inceliyor. İşte kelam konusu altcoin’ler…

AXS, ZEC ve HNT bu hafta taban düzeylere düştü

Axie Infinity (AXS) 16 Mart tarihinde alçalan bir direnç çizgisinden çıkıp üst yanlışsız bir hareket başlatarak 25 Mart’ta 74,85 dolara ulaştı. Lakin, 0.618 Fib geri çekilme direnç düzeyi olan 68 dolar direnç alanından çıkmayı başaramayan altcoin bu biçimdedan beri düşüyor. Analist Valdrin Tahiri’ye göre nazaran her durumda, en yakın takviye alanı 56,50 dolar düzeyinde olacak. Analiste göre tabanları goren bir başka proje olan ZEC’in artış oranı 26 Mart’ta 216,26 dolara ulaşırken artış 160 dolar direnç alanının üzerinde bir kırılmaya niye oldu.

ZEC son üç gündür düşüyor olsa da 160 dolarlık alanı dayanak olarak doğrulama sürecinde görünüyor. Kriptokoin.com olarak tahlillerini yakından takip ettiğimiz Valdrin Tahiri’ye göre 16 Mart’ta azalan direnç çizgisinden çıkmayı başaran HNT, şu sıralar 24,50 dolarlık direnç alanından çıkmaya çalışıyor. Analiste göre altcoin başarılı olursa, bir daha sonraki en yakın direncin 34,90 dolar olmasıyla artış oranının hızlanması bekleniyor.

Analist: Bu 2 altcoin de bu hafta yatırımcıların radarında olmalı

QTUM, Ocak ve 24 Şubat’ta 5 dolardan çift tabanlı bir model oluşturdu. 24 Şubat’tan beri artışta olan QTUM, 30 Mart’ta 9,64 dolara ulaştı. Lakin QTUM, 9 dolarlık yatay direnç alanı tarafınca reddedildikten daha sonra düşüyor. Analiste göre altcoin, bu alanı geri alana kadar, trend yükseliş olarak kabul edilemez.

Son olarak ETC 6 Eylül’den beri azalan bir direnç çizgisinin altında düşüyordu. ETC kısa bir süre daha sonra aşağı taraflı trendi bilakis çevirerek 19 Mart’ta direnç çizgisinden çıktı. bu biçimdedan beri yükselen altcoin, 34,60 dolarlık alanı geri aldı. Lakin 29 Mart’ta ETC, 0,5 Fib geri çekilme direnç düzeyi tarafınca 49,40 dolardan reddedildi ve bu biçimdedan beri düşüyor. Analiste göre 34,60 dolarlık alanın artık dayanak sağlaması bekleniyor.