Bu Altcoin’de Long Açtı: Tüm Portföyünü Kaybetti!

SessizGozler

New member
Altcoin yatırımcılarının zayıf risk idaresi niçiniyle 1 Nisan’da bir dizi epik tasfiye gerçekleşti. Twitter takma ismini kavaisscam olarak değiştiren bir trader, Kava Network (KAVA)’te tasfiye edilen uzun konumu ile ilgili öyküsünü deklare etti. Kriptokoin.com olarak olayın bilgilerinı inceliyoruz.

Altcoin platformunun latifesi değerliye mâl oldu

Kava Network’ün geçtiğimiz gün paylaştığı tweet sebebiyle bir epey kripto trader’ı mağdur oldu. Elon Musk’ın şirketi Tesla ile bir iştirake imza attığını duyuran altcoin şirketi çabucak sonrasında bu haberin 1 Nisan latifesi olduğunu belirten Kava büyük reaksiyon çekti. Bu durumdan mağdur olan bir kullanıcının açıklaması ise şöyle:

Titriyorum. Kava Platform’un 1 Nisan latifesi yüzünden tüm portföyümü kaybettim. 1 Nisan olduğunu biliyorum ancak o duyuru tweet’ini gördüm, resmi olduğundan emin olmak için “@” işaretini denetim ettim. Evet resmi profildi ve o haber fazlaca kıymetliydi.

Crypto Twitter’da paylaşılan ekran imajlarına bakılırsa, duyuru yayınlandıktan 32 dakika daha sonra latife olarak işaretlendi. Lakin, KAVA 4,53 dolar düzeyinden yükselmeye başladığında, trader 8.400 dolarlık durumunda 40 katlık long açmaya karar verdi. Akabinde, altcoin neredeyse 5 dolara yükseldi ve duyuru latife olarak işaretlendikten daha sonrasında geri çekildi.

bir fazlaca platform benzeri paylaşımlarda bulunuyor

KAVA 4,65 dolara düştüğünde, trader Binance’den kendisine KAVA/USDT konumunun yetersiz marj bakiyesi niçiniyle tasfiye edildiğini bildiren bir bildiri aldı. 600.000 dolarlık bir kârdan yalnızca bir adım ötede tüm portföyünü kaybeden trader, kaldıraçla alım satım yaparken ziyanı durdurmanın her vakit kullanılması gerektiğini bir dahaledi. Crypto Twitter’daki birtakım trader’lar, farklı altcoin projelerinde benzeri hilelere düştüklerini deklare etti.

Solana tabanlı bir altcoin protokolü olan Kineko (KKO), altı defa Ballon d’Or kazanan Lionel Messi’den onay aldığı teziyle ilgili bir duyuru yayınladı. Dahası trader ve yatırımcı AltcoinVentures, tasfiye edilmiş 170.000 dolarlık ONE/USDT konumunu göstermek için bir mesaj dizisi yayınladı. AltcoinVentures kelam konusu durumu, Ethereum katili olarak bilinen Harmony (ONE) tarafınca bir yıl evvel 1 Nisan’da yapılan bir duyurunun akabinde açtığını belirtiyor.