Bu Seçimde Büyük Gerilemelerle Karşılaşan 5 Kilit Lider

KozmikRüya

New member
NDA çoğunluk sınırını aştı, ancak HİNDİSTAN bloğu da birçok ilerleme kat etti

Delhi:
Lok Sabha seçimlerinin 2024 sonuçları, BJP de dahil olmak üzere birçok partinin bazı önemli liderlerini tahttan indirdi. Muhalefet bloğu HİNDİSTAN da bir tür geri dönüş yaptı ve NDA, çokça duyurulan “400 çift” hedefine ulaşamadı.

İşte bu büyük hikayenin 5 noktalı hile sayfası

1. BJP'li Smriti Irani, Uttar Pradesh'teki Amethi Lok Sabha seçim bölgesinde onu takip ediyor. Bu koltuktan kazanacağından emindi. Kongre'den Kishori Lal Sharma, Amethi'de 1,25 lakh'tan fazla oyla önde.

2. Kongre'den Adhir Ranjan Chowdhury ise büyük bir kayıpla karşı karşıya olan bir diğer yüksek profilli aday. Batı Bengal'in Baharampur koltuğundaki Trinamool Kongresi adayı ve kriket oyuncusu Yusuf Pathan'ın 55.000'den fazla oy gerisinde bulunuyor.

3. Tamil Nadu BJP şefi Annamalai Kuppusamy, Coimbatore'da DMK'dan Ganapathy Rajkumar P'ye karşı 33.000'den fazla oyla geride kalıyor. Kazanma potansiyeli olduğu görülüyordu ancak trendler onun ikinciliğe doğru ilerlediğini gösteriyor.

4. Jammu ve Keşmir Ulusal Konferansı (JKNC) lideri ve Baramulla Lok Sabha adayı Omar Abdullah, bağımsız aday Abdul Rashid Sheikh'in 2 lakh'tan fazla oyla onu takip ediyor. Abdullah gazetecilere verdiği demeçte, “Bu yarışmanın zorlu olacağını biliyordum. Halkın vekaletini kabul ediyorum. Kargil ve Leh halkı BJP'yi mağlup etti. Onları tebrik ediyorum.”

5. Oğlu Lakhimpur Kheri olayında tutuklanan Birlik Bakanı Ajay Mishra Teni, Uttar Pradesh'in Kheri koltuğunda Samajwadi Partisi'nin Utkarsh Sharma'sını 33.000'den fazla oyla takip ediyor.
Yorum yayınla