Bursa’da 8 köpeğin saldırısına uğrayan çocuğa 80 dikiş atıldı

KozmikRüya

New member
Bursa’nın Osmangazi ilçesi Gündoğdu Mahallesi’nde yaşayan Ö.E. (10) babaannesiyle bir arada okula gitmek için yola çıktı.

bir süre daha sonra köpeklerin olduğu yeri geçtiklerini söyleyen çocuk, babaannesine konuta geri dönmesi söylemiş oldu.

8 köpeğin saldırısına uğradı

Bunun üzerine babaannesi meskene dönerek yürümeye başladı.

Ö.E., tek başına yürürken başıboş gezen 8 köpeğin saldırısına uğradı.

Vatandaşlar kurtardı

Sesleri duyan babaannesi ve etraftakiler, Ö.E.’nin yardımına koştu.

Vatandaşlar Ö.E.’yi köpeklerden kurtararak özel araçları ile Çekirge Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Küçük çocuk burada yapılan birinci tedavisinin akabinde ambulans ile Bursa Kent Hastanesi’ne sevk edildi.

80 dikiş atıldı

Geçtiğimiz hafta yaşanan saldırısı daha sonrası ameliyata alınan çocuğun bedenine yaklaşık 80 dikiş atıldı.

Tedavisi Şehit Hastanesi’nde devam eden Ö.E.’nin durumunun güzel olduğu öğrenildi.

“Doktorumuz 30’dan fazla ısırık olduğunu söylemiş oldu”

İHA’ya konuşan Ö.E.’nin annesi Fatma Elikesik, “Geçtiğimiz cuma günü sabah sularında çocuğum okula giderken 8 tane başıboş sokak köpeğinin saldırısına uğruyor. Çocuğuma saldırıyorlar, kollarını, bacaklarını ısırıyorlar. Kollarıyla yüzünü kapatarak koruyabilmiş. Bacaklarında epeyce derin yaralar var. Başında pençe izleri var. Hekimimiz 30’dan fazla ısırık olduğunu söylemiş oldu. Çabucak orada müdahale ediliyor, komşular ayırmaya çalışıyor lakin köpeklerin elinden alamıyorlar.

“10 saniye gecikse epeyce berbat şeyler ile sonuçlanabilirdi”

Oradan tesadüfen motosikletiyle geçen bir kişi köpeklerin ortasına dalarak çocuğumu kurtarıyor. 10 saniye gecikse hayli makûs şeyler ile sonuçlanabilirdi. Çocuğum son ana kadar şuurunu kaybetmiyor. Birinci müdahalesi Çekirge Devlet Hastanesi’nde yapıldı akabinde Plastik Cerrahi olan Bursa Kent Hastanesi’ne sevk edildi. Hekimimize da teşekkür ediyorum, ben o derin yaraları görür görmez epeyce makûs oldum.”
dedi.

“Sokak köpeğinin çocuğumu parçalamasına tahammül edemiyorum”

“Hem cilt altında birebir vakitte cilt üstünde yaklaşık 80 dikişle operasyonu tamamlandı”
diyen anne şöyleki devam etti:

“Görünürde damarlarında, hudutlarında, atar damarlarında bir zahmet yok. Gündoğdu Mahallesi’nde 10 yıldır oturuyorum. Köpek olmayan tek bir gününü bile görmedim. 10 yaşındaki bir çocuğu okula bebek üzere annesi, babası yahut babaannesiyle birlikte gdolayıyoruz. Ben çocuğumu gözümden sakınarak büyüttüm. 3-5 tane sokak köpeğinin benim çocuğumu parçalamasına tahammül edemiyorum. Bu bahsin sonuna kadar takipçisi olacağım.”