Bursa’daki Suriyeli eş katili hakim karşısına çıktı

KozmikRüya

New member
Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Hacı Seyfettin Mahallesi’nde yaşayan Suriye asıllı Muhammed Rehhal, tartışma yaşadığı karısı Hibetullah el Muhammed el Nasır’ı 6 çocuğunun gözü önünde bıçakla öldürmüştü.

Cinayet daha sonrası saldırgan tutuklanırken, bedeninde 4’ü öldürücü olmak üzere toplam 34 bıçak darbesine rastlanan bayanın daha evvelinde muhafaza sonucu aldırdığı ortaya çıkmıştı.

Yargılanması başladı

Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘eşi taammüden öldürmek’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemi ile dava açılan Muhammed Rehhal hakim karşısına çıktı. Duruşmada; tutuklu sanık, çocukları, tarafların avukatları ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı vekili hazır bulundu.

“Birbirimizi seviyorduk lakin sevgilim de vardı”

Duruşmada tercüman aracılığı ile savunma yapan Muhammed Rehhal, 4 yıldır uyuşturucu kullandığını belirterek şunları söylemiş oldu:

“Eşimi ben öldürmedim. Kimin öldürdüğünü de bilmiyorum. Ailem benden bir sene daha sonra, 6 yıl evvel Türkiye’ye geldi. Eşim ile birbirimizi seviyorduk. Lakin benim sevgilim vardı. Bunu o da biliyordu. Sorun etmiyordu.

“Ben öldürmedim”

Ayrıyeten beynimde kasvet var. Vakit zaman kendimi kaybediyorum. Başımı yerlere vurmak istiyorum. İlaç tedavisi görüyorum. Eşimi ben öldürmedim. Eşimi kimin öldürdüğünü bilmiyorum. Elimdeki bıçakla dışarı yardım istemek için çıktım.”

Şahit polis: Sokakta tekbir getiriyordu

Duruşmada şahit olarak dinlenen polis memuru Sinan K., “Aile daha evvel arbede ettiği için komşuların şikayeti üzerine kendileriyle görüştük. Olay günü haber merkezinin yönlendirmesiyle gittiğimizde sanık elinde bıçak, omuzunda çocuğuyla sokakta tekbir getiriyordu. Kendisine, bıçağı bırakmasını söylemiş olduk. Üzerinde kan bulunuyordu. Bıçağı bırakınca kendisini gözaltına aldık.” diye konuştu.

Akli istikrar raporu talep edildi

DHA’nın haberine göre duruşma ertelenirken, çelişkili tabirler veren sanığın, akli istikrarının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nda muayene edilmesine karar verildi.