“Çıtır Bir Şey Olduğunu Düşündüm”

KozmikRüya

New member
“Bir çikolatada diş bulmak çok sıra dışı bir şey” dedi.

Yiyecek ve yiyecek siparişlerinde tuhaf nesnelerin keşfedildiği bir başka olayda, Madhya Pradesh, Khargone'daki emekli bir okul müdürü bir çikolata barında bir dizi takma diş buldu. Mayadevi Gupta birinin doğum günü partisinde bir çikolata aldı. Birkaç gün sonra çikolatayı tüketti ve alışılmadık derecede sert bir şey buldu.

Bayan Gupta bunun çikolatanın çıtır bir parçası olduğunu düşündü. Ancak, onu ağzından çıkardığında çikolatanın içinde dört adet takma diş buldu. “Bir çikolatada bir diş seti bulmak çok sıra dışı. Bunun bir şaka mı yoksa başka bir şey mi olduğunu bilmiyorum,” dedi.

Kadın ayrıca Khargone'deki bölge Gıda ve İlaç Dairesi'ne şikayette bulundu. Gıda Güvenliği ve İlaç Dairesi'nden bir memur olan HL Awasiya'ya göre durumu incelemek üzere bir ekip oluşturuldu. Departman tarafından çikolataların satın alındığı mağazadan numuneler toplandı ve daha fazla araştırma için Bhopal'daki departmanın laboratuvarına gönderilecek.

Geçtiğimiz ay, Mumbai'li bir doktor internetten sipariş ettiği bir dondurmanın içinde bir insan parmağı buldu. Orlem Brandon Serrao, internetten alışveriş yaparken kız kardeşinden dondurma eklemesini istemişti. Ağzında fındık gibi görünen ama aslında bir parmak olduğu ortaya çıkan bir şey hissettiğinde travma geçirmişti. “Bir uygulamadan üç tane külah dondurma sipariş etmiştim. Bunlardan biri Yummo markasından tereyağlı şekerli dondurmaydı. Yarısını yedikten sonra ağzımda katı bir parça hissettim. Fındık veya çikolata parçası olabileceğini düşündüm ve ne olduğunu kontrol etmek için tükürdüm,” dedi Dr. Serrao.

“Ben bir doktorum, bu yüzden vücut parçalarının nasıl göründüğünü biliyorum. Dikkatlice incelediğimde, altında tırnak ve parmak izi izleri olduğunu fark ettim. Bir başparmağa benziyordu. Travma geçirdim,” dedi.

Polis, soruşturmanın ardından Yummo Dondurma fabrikasının Pune şubesinde çalışan bir personelin bir kazada parmak yaralanması geçirdiğini tespit etti. Ayrıca, parmak parçasının bulunduğu dondurmanın kazanın meydana geldiği gün paketlendiği de tespit edildi.

Bir polis şikayetinin ardından, Yummo'ya karşı gıda sahteciliği ve insan hayatını tehlikeye atma suçlamalarıyla dava açıldı. Hindistan Gıda Güvenliği Standartları (FSSAI), Yummo'ya dondurma tedarik eden üreticinin lisansını askıya aldı.