Çocuk Hakları Kuruluşu, “Çocukları Kötüye Kullanmak” Nedeniyle AAP MLA’ya Karşı Eylem Arıyor

KozmikRüya

New member
NCPCR mektubunda bunun “Atishi Singh’in talimatıyla” yapıldığını söyledi.

Yeni Delhi:

BJP lideri Manoj Tiwari’nin yaptığı şikayete dayanarak, Ulusal Çocuk Haklarını Koruma Komisyonu (NCPCR), Delhi Baş Sekreteri ve Polis Komiseri’ne Aam Aadmi Partisi (AAP) lideri Atishi’ye karşı FIR davası açması ve aleyhinde işlem yapması için bir yazı yazdı. çocukları “kişisel gündemler” için kötüye kullandığı iddiasıyla.

NCPCR, “Delhi Eğitim Görev Gücü’nün, okullarda okuyan küçük çocukları Atishi Singh’in talimatları doğrultusunda kişisel gündemleri ve siyasi kampanyaları için kötüye kullandığı iddia edildiği bildirildi.” Dedi ve Komiserden derhal bir FIR sunmasını ve konuyu soruşturmasını istedi. .

NCPCR, mektupta ayrıca, reşit olmayan çocukların kötüye kullanılmasının, dikkati “başka yöne çevirmek” ve sözde tüketim politikası dolandırıcılığıyla suçlanan eski Delhi Baş Bakan Yardımcısı Manish Sisodia’yı “iyileştirmek” için yapıldığını iddia etti.

Bay Tiwari’nin şikayetine dayanan Komisyon, Eğitim Görev Gücü üyeleri Shailesh, Maitreyi koleji Başkanı Rahul Tiwari, Vaibhav Srivastav (Eğitim Görev Gücü üyesi de) ve Eğitim Görev Gücü üyesi ve aynı zamanda bir subay olan Tarishi Sharma’yı da belirledi. CM Yardımcısı’nın ofisi.

Delhi Diyalog ve Kalkınma Komisyonu Başkan Yardımcısı Jasmine Shah da seçildi.

Komisyonun hamlesi, Manoj Tiwari’nin NCPCR başkanı Priyank Kanoongo’ya aralarında AAP’den Atishi ve Eğitim Görev Gücü Üyesi Shailesh’in de bulunduğu birkaç kişiye karşı yazdığı mektuptan sonra geldi.

“Ülke sermayesi, çocukların hak ve menfaatlerinin olağandışı bir biçimde, kendine özgü değil, benzeri görülmemiş biçimde ihlal edildiğine tanık oluyor ve yaşıyor. Olayların siyasi çıkar sağlamak için planlandığına, dizildiğine ve yönetildiğine tanık oluyoruz. AAP, şu anda polis tutukluluğunda olan Manish Sisodia’nın tutuklanmasının ardından,” diye yazdı Tiwari şikayetinde.

Ayrıca, AAP’nin bunu, parti için başka seçenek kalmadığı için Yüksek Mahkeme Sisodia’ya herhangi bir yardım sağlamayı reddetmesinden sonra yaptığını iddia etti.

“Güç ve mevki kullanılarak okul müdürleri ve müdürlerine baskı uygulanıyor, okul yönetim kurulları ile koordinasyon için komisyonlar oluşturulduğu ve bu tür etkinliklerin yürütülmesinde devletin kaynaklarının kullanıldığı öğrenildi.” .

Bununla birlikte, Delhi Polisi, Shastri Park’taki Sarvodaya Kanya Vidyalaya’ya AAP lideri Sisodia’nın lehine posterlerin yapıştırıldığı iddia edildikten sonra, Delhi Mülkiyetin Tahrifini Önleme Yasası uyarınca Okul Yönetim Komitesi toplayıcısı Ghazala’ya karşı bir dava kaydetti.

Bay Sisodia, geçen Pazar günü, GNCTD’nin tüketim vergisi politikasının çerçevelenmesi ve uygulanmasında usulsüzlük iddiasıyla ilgili devam eden bir soruşturma kapsamında tutuklandı.

Rouse Avenue Mahkemesi, Cumartesi günü eski Delhi Bakanı Manish Sisodia’nın CBI tutukluluğunu davayla ilgili olarak uzattı.

Özel Yargıç MK Nagpal Cumartesi günü Manish Sisodia’nın CBI’ye iki gün daha tutuklu kalmasına izin verdi. Bu arada Mahkeme ayrıca CBI’ye Manish Sisodia tarafından taşınan kefaletle ilgili bildirimde bulundu ve konuyu 10 Mart 2023’e kadar listeledi.

CBI avukatı, Manish Sisodia’nın daha fazla tutuklanmasını isterken, “Hala işbirliği yapmıyor ve onu iki kişiyle karşı karşıya getirmek için daha fazla gözaltına alınmasına ihtiyacımız var” dedi.

()

Günün Öne Çıkan Videosu

Aktör Piyush Mishra, “7. Sınıfta Kadın Akraba Tarafından Cinsel Saldırıya Uğradı” Diyor