Daha fazla gencin eğitime çekilmesi

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (Haberler) ve Alman Nitelikli Zanaatkarlar Merkezi Birliği (ZDH) “Becerileri keşfetmek, yetenekleri teşvik etmek: BAŞLANGIÇ eğitimi için kişiye özel oryantasyonla” başlığı altında ortaklaşa mesleki eğitim yaz başlangıcını düzenledi. 28 Mayıs'ta Berlin'deki Alman Nitelikli Zanaatkarlar Evi'nde dördüncü kez eğitim verilecek.

Stark-Watzinger, “Nitelikli işçi sıkıntısı ülkemizin karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan biri. Mesleki eğitimin yaz aylarında daha fazla genci eğitime çekmek için birlikte çalışmak istiyoruz” dedi. Mesleki eğitim, başarılı bir mesleki hayata giden basamaktır ve kesinlikle üniversite ile eşdeğerdir. Bakan, gençlere kariyer yollarını erken bir aşamada bulma fırsatı verilmesinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. “İşte bu nedenle Mesleki Eğitimde Mükemmeliyet Girişimimiz ile kariyer yönelimini güçlendiriyoruz.”

Gençler için yeni ve cazip bir teklif olarak Stark-Watzinger, Haberler tarafından finanse edilen yeni kariyer yönlendirme platformunu sundu zind önce.

Mesleki eğitim yaz dönemi

2024 yılında, Eğitim ve İleri Eğitim İttifakı'nın ortak kuruluşları, gençleri eğitime giden yolda desteklemek için dördüncü kez Mesleki Eğitim Yazını düzenleyecek: Federal, eyalet ve bölgesel düzeyde çeşitli kampanyalar ve etkinliklerle, mesleki eğitim konusunda bilgi verecek, şirketleri ve gençleri bir araya getirecek ve #TrainingSTART'ın değerli olduğunu hep birlikte gösterecekler. Bu yıl, sadece gençlere kariyer seçimlerinde yardımcı olmayı amaçlayan değil, aynı zamanda ebeveynlere ve öğretmenlere de danışmanlık rolünde açık olan kariyer yönlendirme ve destek tekliflerinin farklı yönlerine odaklanılıyor.