Danışmanlık Devi: Bu Altcoin, 2022’nin Solana’sı Olacak!

celikci

New member
Akıllı kontrat platformu Solana (SOL), 2021 yılında %9,000 yükseldi. bu biçimdece, 2021’in en düzgün performans gösteren kripto para üniteleri içinde yer aldı. Artık yatırımcılar, birebir potansiyeli Merge yükseltmesi niçiniyle Ethereum’un (ETH) önümüzdeki senelerda gerçekleştirmesini bekliyor. Lakin danışmanlık devi Motley Fool’a göre bunu yapmaya hayli daha yakın olan diğer bir altcoin var.

“Bu altcoin 2022’nin Solanası olma potansiyeli taşıyor”

Merge yükseltmesi niçiniyle birfazlaca kripto yatırımcısı Ethereum (ETH)’nin en yararlı projelerden biri olmasını bekliyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum, Merge yükseltmesi ile Proof-of-Stake’ye geçti. bu biçimdece, ağının güç kullanmasını %99,95 oranında azalttı. Fakat danışmanlık devi Motley Fool, Ethereum için layer-2 ölçeklendirme tahlili olan Polygon’un bu yükselişe daha yakın olduğunu söylüyor. Şirkete bakılırsa Polygon (MATIC), 2022’nin Solana’sı olacak potansiyele sahip.


Polygon, Blockchain’deki süreçleri kullanıcılar için daha ucuz ve daha süratli hale getiriyor. Bunun için Ethereum ile bir arada çalışıyor. Ethereum, son birkaç yılda başkan altcoin ekosistemi oldu. Bu popülarite niçiniyle ağ, çeşitli tıkanıklarla boğuşuyor. Tıkanıklar, ağda yavaşlamalara ve gas fiyatlarında fırlamalara yol açıyor. İşte bu noktada Polygon devreye giriyor. Proje süreçleri kendi ağında işleyip, bunları Ether’e ekliyor. bu biçimdece Ethereum’u tertibe sokarak, kullanıcılarına epeyce âlâ bir tecrübe sağlıyor.

Ethereum, Polygon’a gereksinim duyuyor

Ethereum geliştiricileri, “ağ tıkanıklığını azaltmaya ve saniyedeki süreçleri artırmaya devam etmek” için Polygon üzere projelerle “sinerjik olarak” çalışmayı planlıyor. Bunu yaparak Ethereum Web 3.0’ın gereksinimlerine hizmet etmeyi amaçlıyor. Merge öncesinde biroldukça analist, Polygon ve Optimism üzere layer-2 tahlillerine artık muhtaçlık duyulmayacağını söylüyordu. Fakat görünüşe göre durum bu biçimde değil.


Web 3.0 ile internet büsbütün merkezi olmayan, müsaadesiz ve büsbütün açık kaynak olacak. Ethereum’un bu gayeye ulaşması için süreç suratlarını büyük ölçüde artırması gerekiyor. Gelecek yıl gerçekleşmesi beklenen Sharding bile, Ethereum’un sadece saniyede 1.280 süreç yapabilmesine yol açacak. Bu ortada Polygon, şu anda yaklaşık 7.000 süreç yapabiliyor. Buna bakılırsa, Ethereum kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmak için Polygon üzere tahlillere muhtaçlık duymaya devam edecek.


Polygon (MATIC), büyük şirketlerin dikkatini çekiyor

Acımasız bir kripto kışının ortasındayız. Lakin, layer-2 altcoin projesi, bu yıl kendini daha da geliştirmekle meşgul. Polygon, teknolojisi daha epey aranan hale geldikçe dünyanın en ünlü şirketlerinden kimileriyle iştirakler kuruyor. Altcoin, son üç ayda Coca Cola, Meta ve Walt Disney ile iştirake imza attı. Coca Cola, Ağustos ayında Polygon’da bir dizi NFT yayınladı.


Meta, Facebook ve Instagram toplumsal medya platformlarına Polygon tabanlı NFT’leri eklemeye karar verdi. Son olarak Disney, MATIC’i Accelerator Program’ına dahil etti. Bu, Disney’in vizyonunu gerçekleştirmek için gelecek vaat eden şirketlerle paydaşlık kuran bir risk sermayesi programı. Altcoin, yakın vakitte duracak üzere durmuyor. Bu niçinle, gelecekte devasa hasılatlar elde etmesi beklenen. Tıpkı Solana’nın geçen sene yaptığı üzere.
 
Üst