Demet Akalın’a ‘torpil’ cevap

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Demet Akalın, Miss Turkey’de üçüncü olan ve eski güzellerden Sevinç Erbek’in kızı olan Selin Erberk Gurdikyan’ı eleştirdi. Toplumsal medyadaki bir fazlaca kişi üzere torpil argümanlarına dayanak veren Demet Akalın, “Hira’yı sakın ayıp olmasın diye Türkiye hoşu yapmayın” yorumunu yapmıştı. İkinci Sayfa isimli magazin programına konuk olan Sevinç Erberk, kızı Selin Erberk Gurdikyan’ın üçüncülüğü için gelen yorumlara yanıt verdi.

Erberk, “Demet Akalın’ınki şanssız bir açıklama diyorum. Demet’i öpüyorum.” kelamları ile karşılık verdi. Başka tenkitler için ise, “Sosyal medyadaki yorumlara ben şaşırmadım. Miss Turkey seçildiğimde 1983’te toplumsal medya yoktu ancak birfazlaca kişi tıpkı yorumları bana yapıyordu. Avrupa hoşu seçilince konuşmalar durdu. Meyvesi olan ağaç taşlanır. Keşke kızımı tanısalardı, bu yorumlara pişman olurlardı. Bu yarışa katılma emeli milletlerarası bir müsabakaya katılmak. Toplumsal yardım projelerine takviye vermekti. Tıp öğrencisi 3. sınıf. Seneye mezun olacak inşallah. Emeli memleketler arası bir platformda olmaktı, gayesine ulaştı.” yorumunu yaptı.

“SONUÇTAN MUTLU DEĞİLİM FAKAT HÜRMET DUYUYORUM”

Erberk, “Jüriyi etkilemiş olsaydım birincilik tacını takardı. Dürüstçe söyleyeyim ben kızımı 1. görmek istiyordum. Sonuçtan mutlu değilim fakat hürmet duyuyorum alışılmış ki. 3 kişinin temsil etme hakkı vardı. Bu üçü seçildi. Dün akşam yalnızca kızıma sarılma fırsatım oldu. Çabucak elimden aldılar. ‘Birkaç gün kızınıza ulaşamayacaksınız’ dediler. Konuta döndüğünde gerçek hislerini öğreneceğim. Kızımı 1. görmek isterdim fakat Selin maksadına ulaştığı için onun ismine memnunum. O keyifli ise ben de memnunum.” sözünü kullandı.