“Dijital ve dijital olarak desteklenen öğretim için yeterlilik merkezleri” sunuldu

Dijital beceriler, tüm öğrenciler için erişilebilir kılmak istediğimiz gelecekteki becerilerdir. Bunun için iyi yetişmiş öğretmenler gerekir. Learn: digital yeterlilik ağı ile Haberler, yüksek kaliteli ileri eğitim tekliflerini teşvik eder ve öğretmenlere, güçlendirilmiş bir ileri eğitim ortamıyla dijital dersler için ilham vermek ister.

2026 yılına kadar Haberler, araştırma, geliştirme ve transfer için 205 milyon avroya kadar yatırım yapacak ve öğretmenlerimiz için ileri eğitim ortamının daha da geliştirilmesine önemli bir katkı sağlayacaktır. Ve federal hükümetin gerçek sorumluluklarının çok ötesinde.

MINT yeterlilik merkezi ile MINT öğretmenlerimizi, konularında ve dijital dünyada güvenle hareket edebilmeleri için güçlendiriyoruz. Modern öğretim için.

Transfer ofisinin çalışmalarının odak noktası, bilim ve uygulama arasındaki diyalogdur. Amacımız, federal eyaletlerdeki öğretmen eğitiminin, genel olarak yeterlilik merkezlerinin uzmanlığından faydalanmasıdır. Transfer ofisi bu uzmanlığı bir araya toplayacak ve internet portalı aracılığıyla kullanıma sunacaktır. Örneğin, öğretmenlerin ileri eğitimine yönelik somut ürünler de burada mevcut olacaktır. Bilimle diyalog içinde, federal eyaletlerde öğretmenlerin ileri eğitiminden sorumlu olan tüm kurumlar önemli çalışmalarında desteklenir. Daha iyi dijital ileri eğitim teklifleri için federal eyaletlerde öğretmen eğitimi için bu şekilde gerçek katma değer yaratıyoruz.