Dr. Roland Philippi Devlet Sekreteri olarak atandı

Atanmasıyla birlikte Doktor. Roland Philippi, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'nda Devlet Sekreteri olarak atanacak (Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı) dolduruldu. Federal ve eyalet düzeyinde uzun yıllara dayanan idari deneyime ve eğitim, bilim ve araştırma politikası alanında geniş uzmanlığa sahiptir.

“Almanya'da eğitim ve araştırma alanında başarılı çalışmaları birlikte sürdüreceğimize inanıyorum,” diye açıklıyor Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger. “Bay. Doktor. Philippi'yi yıllardır çok deneyimli, kendini adamış ve yetenekli bir kamu görevlisi olarak tanıyorum. Politika departmanının başkanı olarak yaptığı önceki çalışmalar ona şirketimizin çeşitli portföyü hakkında geniş bir bakış açısı kazandırdı.”

Yönetim, eğitim, araştırma ve bilim alanında uzun yıllara dayanan deneyim

Siyaset bilimi okuduktan sonra doktorasını aldı Doktor. Roland Philippi, Frankfurt am Main'daki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi'nde yarı zamanlı eğitim gördü. Sonraki kariyerinde ilk olarak Adalet, Entegrasyon ve Avrupa Bakanlığı ile Hessen Eyaleti Kültür Bakanlığı'nda üst düzey pozisyonlarda bulundu. 2018'den 2021'e kadar bölüm başkanıydı. FDP-Almanya Federal Meclisi'nde eğitim ve araştırma gibi konulardan sorumlu Parlamento Grubu. Doktor. Roland Philippi, “Politika ve Strateji; Koordinasyon” departmanına başkanlık edecek Federal Eğitim ve Araştırma BakanlığıBu görevi sırasında, araştırma ve inovasyon için gelecekteki stratejinin geliştirilmesinde ve Alman Transfer ve İnovasyon Ajansı'nın (VERİ) dahil olmuş.