Edirne’de fırın sahibi, yere dökülen un imgelerinin kurgu olduğunu söylemiş oldu

KozmikRüya

New member
Edirne’de, Sabuni Mahallesi’ndeki lavaş fırınında çekilen manzaralar büyük reaksiyon topladı.

İmgelerde, 1 çalışanın yere dökülen unları kürekle toplayıp, bir daha lavaş imalinde kullandığı görüldü.

“Eski tarihindeki bir olaydır”

DHA’nın haberine göre; olaya ait manzaralar, toplumsal medya hesaplarından yeniymiş üzere paylaşılınca, belediye yetkilileri yaklaşık 2 ay evvel fırında kontrolün yapıldığını ve gerekli cezanın uygulandığı istikametinde açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bu, eski tarihindeki bir olaydır. Bu olay olduğu vakit Edirne Belediyesi Besin Kontrol Ünitesi gece saat 23.00’te giderek kontrolünü yapmış, gerekli tutanaklarını tutmuş, ikazını yapmış. 3 gün daha sonra da düzeltilerek, paklığı yapılarak çalışmalarının devam ettiği tespit edilmiştir.” tabirlerine yer verildi.

“Mülk sahibinin bana oynadığı bir oyun”

Fırının sahibi Onur Mersin’den ise farklı bir argüman geldi. Mersin, görüntünün kurgu olduğunu ileri sürerek şu tabirleri kullandı:

“Bu görüntü büsbütün palavra. Mülk sahibinin bana oynadığı bir oyun. Çalışanlarımı palavradan kandırarak yaptı bu şeyi. bu biçimdelar aramız güzeldi.

“Bana 6-7 aydır şantaj uyguluyor”

Bu görüntü aslına bakarsanız 6- 7 ay evvel çekildi. Bu şahıs, bana 6-7 aydır şantaj uyguluyor. Bu görüntüyü çektiğinde elemanlara, ‘Yalandan Onur’a gösterelim, korkutma amaçlı’ dedi. Arkadaş içindeki alakalar aracılığıyla o denli yapıldı. Bu görüntüyü çekince o un aslına bakarsan kullanılmadı.

“O un kullanılsa lavaş esasen parçalanır”

O un çöpe döküldü. O un aslına bakarsan kullanılmaz. Kullanılırsa aslına bakarsan lavaş parçalanır, dağılır. Ayrıyeten hijyene uygun değil. Arkadaşlarla konuşmadan ses kaydı da mevcut.

“Benden haddinden çok şey istemeye başladı”

Şantaja ‘artık yeter’ dedim. Benden haddinden çok şey istemeye başladı. Yemek istemeye başladı, kız arkadaşıyla gidecek, ‘Buradan bana yemek söyleyin’, meskenine gidiyorduk ‘malzemeleri getirin gelin’. Kirayı 3-4 katına çıkardı. Artık kâfi, insanın bir yerde dayanma noktası var. Parayı vermeyince bu görüntüyü yayınladı. Kirasını veriyorum fakat şantajı uyguladıktan daha sonra fazla kira vermemeye başladım.

“Ekmekle oynamak bu kadar kolay olmamalı”

Ticari hayatım acayip etkilendi. İşlerimde düşüş oldu. Bununla ilgili isimli yola da başvurmuştum. Bu olay aslına bakarsanız 1 ay evvelde ateşlendi. 1 ay evvel kabahat duyurusunda bulundum. Mahkemeye verdik, karar yargının. Ekmekle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Buradan 100 kişi ekmek yiyor. Burada çalışanlar, aileleri, benden mal alanlar. Hatta 100 kişi değil, binlerce kişi ekmek yiyor. Şu ana kadar bir kişi bile zehirlenmedi. Hijyenik olmasa aslına bakarsanız doğal yollarla bir zehirlenme olurdu.

“Burada kaçak göçmen çalışanlar çalıştırılıyor denildi, hepsi yalan”

Manzarayı görünce çalışanları işten çıkardım. Burada kaçak göçmen personeller çalıştırılıyor denildi, hepsi palavra. Bir de özeleştiri yapayım, eksiğim vardı, olmaması gereken şeyler vardı. örneğin çalışanların kılık kıyafeti. daha sonrasında onlara bir sistem getirdim. Hepsini çözdüm.”