Elif Karlı’nın eşi Cengiz Karlı vefat etti… Cengiz Karlı kimdir

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Cengiz Karlı, bir müddetdir Tokat Cezaevi’ndeydi. Karlı’nın burada geçirdiği kalp krizi kararı ömrünü kaybettiği öğrenildi.

Elif Karlı, geçen aylarda yaptığı paylaşımda, eşinin durumunu açıklamıştı.

Ünlü müzikçi, “Çok merak edenler olmuş. Benim eşim 6 aydır cezaevinde ve yıllardır sıhhat sorunlarını yakından takip edenler bilir. Eşin için telaşlanmanız, dualarınız, düşünmeniz… Nasıl da naziksiniz ve nasıl da uygun tanıyorsunuz bizi, beni, eşimi, ailemi… Çok teşekkürler. İstediğiniz, dileğiniz kadar memnun olun. Allah birtakım makus, pislik insanların kalbine yeterlilik versin. Ben gülmeyi severim, palavradan da olsa. Gülüyorum aklıma gelip de gerçekleşeceğini de umduğum ana. Başta kocamın, çocuklarımızın, benim, ailemizin günahına giren herkesi evvel Allah’a daha sonra kendime emanet ediyorum” diye konuşmuştu.

CENGİZ KARLI KİMDİR

Ahmet Cengiz Karlı 1993 yılında Elif Karlı ile evlendi. Çiftin, ‘Ecen Naz’ ve ‘Alperen’ isimlerinde iki çocuğu bulunmaktadır. Müzikçi Elif Karlı’nın eşi Ahmet Cengiz Karlı 2022 yılında Sarallar’a yönelik operasyonda tutuklanmış ve cezaevine gönderilmişti.

Ahmet Cengiz Karlı tabirinde bypass ameliyatlı olduğunu, kalp ve böbrek yetersizliği olduğunu belirterek “Ben ölmek üzereyim. İlaçlarımı tam alamadığım için riskli durumdayım. Sıhhatim bu tip şeylere elverişli değildir. Yağma nedir, çete nedir, örgüt nedir bilmem” sözlerini kullanmıştı.