Elon Musk: Bu 3 Coinden Tutun! Dogecoin Ay’a

SessizGozler

New member
Elon Musk, FTX’e yönelik bir Twitter Spaces oturumuna katıldı. Musk’ın yorumları FTX, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Dogecoin (DOGE)’i içeriyordu. Elon Musk, “Dogecoin Ay’a” diyerek topluluğu heyecanlandırdı. İşte detaylar…

Elon Musk, FTX hakkında konuştu

Kriptokoin.com
olarak da bildirdiğimiz üzere FTX’e yönelik bir hack saldırısı haberleri ortaya çıkmaya başladı. Kelam konusu hack başladıktan yalnızca birkaç saat daha sonra Musk, “FTX erimesi/yağmalanması Twitter’da gerçek vakitli olarak izleniyor” tweetini attı. Ayrıyeten kripto teşebbüsçüsü Sam Altman’ın bir gönderisine eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a yönelik bir göğüs ile karşılık verdi.

Şimdi ise Musk, FTX hack’ini tartışmak ve Bankman-Fried hakkındaki niyetlerini paylaşmak için 60.000’den çok dinleyicisi olan bir Twitter Spaces konuşmasına katıldı. Musk, “Dürüst olmak gerekirse, [SBF’in] ismini hiç duymadım” dedi ve aşağıdaki tabirleri kullandı:

Ama daha sonra bana Twitter muahedesine yatırım yapmak istediği epeyce büyük ölçüde parası olduğunu söyleyen bir sürü insan oldu. Akabinde onunla yaklaşık yarım saat konuştum. Saçmalık ölçerimin kırmızı çizgiyi geçtiğini hatırlıyorum. Güya, bu adam saçmalıyordu – bu benim izlenimimdi. bu biçimde dedim ki, güya büyük yatırım bankaları dahil herkes onun hakkında konuşuyormuş üzere, güya milyarlarca doları varmış üzere davranıyordu. Bir şeyler yanlıştı ve sermayesi olmadığını, işin üstesinden gelemeyeceğini anladım.

Musk: Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum için gelecek var

Musk ayrıyeten dinleyicilere kriptolarını saklamaları konusunda tavsiye verdi. Kripto para ünitelerini borsalarda değil, soğuk cüzdanlarda tutmaları gerektiğini söylemiş oldu. “Kripto paranız var ise, onu direkt erişilebilen bir soğuk cüzdanda bulundurmanız gerektiğini tekrar söyleyeyim,” dedi. Bir borsa yerine fonların soğuk cüzdanda tutulmasının “akıllıca olacağını” aktardı. “Soğuk bir cüzdanda Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin tutarsanız sorun olmaz” dedi. Musk, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Bence Bitcoin, Ethereum ve DOGE için muhtemelen bir gelecek var. Başkaları hakkında sahiden konuşamam. Lakin bu üç coinden birini soğuk bir cüzdanda tutarsanız, tahminimce âlâ sonuç verir.