Erfurt, DATI’nin genel merkezi oluyor

Federal Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger, “Alman Transfer ve İnovasyon Ajansı, daha fazla iyi fikrin uygulamaya ve dolayısıyla şirketlere ve insanlara sunulması için merkezi bir araçtır” dedi. Kuruluşu için yer kararı da esas olduğundan Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı Haberler şimdi Erfurt’un merkezi olacağına karar verdim VERİ haline gelmek. Bakan, belirleyici faktörün her şeyden önce Erfurt’un Almanya’da merkezi bir konuma sahip güçlü ve dinamik bir bilim bölgesine yerleşmesi olduğunu açıkladı. Yönetim VERİ reklamı yapıldı.

21 Aralık 2023’te açıklanan karar öncesinde kurucu komisyon tarafından uygun yerler konusunda yoğun bir görüş alışverişi yapıldı. Özellikle ajansın transfer ve yenilik için canlı bir ortama yerleştirilmesi, erişilebilirliği ve yetenekler açısından çekiciliği dikkate alındı. Tavsiyelerine dayanarak VERİ-Kurucu Komisyon var Haberler artık DATI’nin gelecekte nereye yerleştirileceğine karar verdi.

Araştırma sonuçlarını daha hızlı uygulamaya geçirme

Alman Transfer ve Yenilik Ajansı (VERİ) transferi ve yeniliği teşvik etmede yeni bir çığır açmayı amaçlamaktadır. Amaç, araştırma sonuçlarını daha hızlı ve etkili bir şekilde uygulamaya ve insanlara sunmak ve Almanya genelinde yeni inovasyon potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Konulara açık, teknolojik ve sosyal yeniliklere odaklanan ajans, ülkedeki spesifik ihtiyaç ve becerilere dayalı, “tek kaynaktan aktarım” sunan yenilikçi ve esnek bir finansman yaklaşımı izleyecek.

Kuruluş komisyonu VERİ Federal Araştırma Bakanlığı tarafından ajansın konumu ve yönetim kadrosuna ilişkin teklifler geliştirmek üzere görevlendirildi. Ayrıca, geliştirme ve genişletme sırasında içerik ve prosedürle ilgili konularda öneriler geliştirecektir. Komite bilim, iş dünyası, dernekler, start-up’lar, ülkeler, uluslararası sektör ve parlamentodan 16 uzmandan oluşuyor.

DATIpilot

Hatta kuruluşundan önce VERİ Haberler, ülkenin büyük inovasyon potansiyelini canlandırmak için DATIpilot finansman kılavuzuyla ivme sağlıyor. Tedbir, Almanya’nın çeşitli bölgelerindeki transfer projeleri için yenilikçi fikirlerin önünü açıyor ve transfer ve yeniliğin basitleştirilmiş ve daha esnek bir şekilde teşvik edilmesine yönelik yeni yaklaşımları test ediyor.