Esenyurt’ta skuterli bayana çarpan taksi sürücüsü yoluna devam etti

KozmikRüya

New member
İstanbul’un en büyük ulaşım problemleri içinde bulunan ticari taksi, her geçen gün yeni bir olayla gündeme geliyor.

Vatandaşları yoldan almayan, müşteri seçen taksi sürücüleri trafikte de sorun yaratmaya devam ediyor.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde, öğlen saatlerinde taksi sürücüsü, ağır trafikten kaçmak için kaldırıma çıkarak ilerledi.

Skuterlı bayana çarpıp umursamadı

O sırada kaldırımda skuter kullanan bayana yavaşça bir biçimde çarpan taksici, aldırış etmeden yoluna devam etti.

O anlar kayıt altına alındı

Yaşanan anlar bir öteki vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Taksi sürücüsü yakalandı

Taksi, ihbar üzerine tespit edilerek fazla uzaklaşmadan trafik polisleri tarafınca durduruldu.

Trafik polisleri de kaldırım üzerini kullandığı ve kaldırımdaki bayanı tehlikeye attığını belirterek ceza uygulayacağını söylemiş oldu.

“Hasta bayanı yetiştirmek için çıktım”

Polisleri bakılırsan taksici, “Aracımda bir bayan vardı, hasta. Durumu acildi. Onu yetiştirmek için kaldırıma çıktım.” dedi.

“Kaldırımdaki hanımı uyardım”

Taksiden indirilen sürücü, “Kaldırımdaki bayanı uyardım. Sağa çekti” formunda kendini savunsa da ceza yemekten kurtulamadı.

4 bin 64 lira para cezası kesildi

DHA’nın haberine nazaran, araç parka çekilirken, sürücünün ruhsatı 10 günlüğüne iptal edildi. Taksi sürücüsüne de 4 bin 64 lira para cezası kesildi.