Fatih’te silahlı çatışmada vurulan yoldan geçen İranlı bayan, hayatını yitirdi

KozmikRüya

New member
İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Beyazıt Mimar Hayrettin Mahallesi’nde, cumartesi gecesi argümana nazaran, silahlı bir kuşkulu sokağın köşesinde beklediği husumetli olduğu şahsa kurşun yağdırdı.

Karşı taraf da silahını çıkarıp karşılık verince çatışma çıktı. Olay da iki kuşkulu de faydalanmadı.

Yoldan geçen İranlı bayan, göğsünden vuruldu

İHA’nın haberine bakılırsa, olay sırasında ailesiyle birlikte oteline yürüyen bayan, silahtan çıkan mermilerin maksadı oldu. Gelini hudut krizi geçirdi Göğsüne mermi isabet eden bayan kanlar içerisinde yere yığıldı. Vurulan hanımının gelini hudut krizi geçirerek yardım çığlıkları attı. Eşini yerde goren kocası da çaresizce etraftakilerden yardım istedi.

Bir otelin resepsiyonunda bulunan

2 emniyet bekçisi, silah seslerini ve yardım çığlıklarını duyar duymaz dışarı çıktı. Bekçilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sıhhat takımları, birinci incelemede İranlı turist bayanın ömrünü kaybettiğini belirledi.

İncelemeler yapıldı

Polis grupları, olay yerinde incelemeler yaptı. Kamera imgelerini izleyen takımlar, görgü şahitlerinin sözüne başvurdu. Gruplar, kayıplara karışan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Yaşanan olayı anlatan esnaf Halil Akuran,“Cumartesi akşamı üç tane İran asıllı turist aşağıdaki otellerine gidiyordu. O esnada iki tane küme içinde çatışma vardı. Silahtan çıkan mermi bayanın göğsüne isabet etmiş. Bayan oraya yığılıp ömrünü kaybetmiş.” formunda konuştu.