Federal Bakan Stark-Watzinger Tayvan’ı ziyaret etti – Haberler

Tayvan, yüksek teknoloji ürünü bir yer ve yarı iletkenlerin geliştirilmesi ve üretilmesinde bir dünya lideridir. Gezinin odak noktası, aşağıdaki alanlarda artan işbirliğine ilişkin fikir alışverişidir:

1. Alman ve Avrupa mikroçip ekosisteminin genişlemesini hızlandırmak için yarı iletken araştırma ve beceri geliştirme.
  2. Önde gelen sanayileşmiş ülkeler olarak endüstriyel kullanım ve küresel tedarik zincirlerine yönelik araştırmaları ortaklaşa ilerletmek için yeşil hidrojen.
  3. Mevcut işbirliğini genişletmek için pil araştırması.
Ziyaret sırasında Federal Bakan, bu alanlardan sorumlu bakanlar, Ulusal Bilim ve Teknoloji Konseyi’nden Bakan Tsung-Tsong Wu, Eğitim Bakanı Wen-Chung Pan ve Dijital Bakan Audrey Tang ile görüşecek.

Bakanlık düzeyindeki uzman ziyareti, Almanya için önemli olan bu araştırma politikası işbirliğini, giderek artan rekabet ortamında uluslararası çekici bir ortakla genişletmek için önemli bir adımdır.

Ayrıca, dil araştırması ve Mandarin dilinde yeterlilik alanında işbirliğinin genişletilmesi tartışılacaktır. Burada, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı’nın (Haberler) Alman Çin stratejisi bağlamında da teşvik ettiği, Almanya’da bağımsız Çin yeterliliğinin gelişimini güçlendirme potansiyeli var.

Stark-Watzinger, gezi sırasında Tayvan bilim ve eğitim sistemi hakkında da bilgi edinecek. Bu amaçla, Ulusal Tawan Üniversitesi’ne ve Taipei’deki bir mesleki eğitim okuluna bir ziyaret planlanmaktadır.

Federal Bakan Bettina Stark-Watzinger’in gezisi, Haberler’nin küresel bilimsel işbirliğinde benzer düşünen ülkelerle uluslararası ortaklıklarını çeşitlendirmesinin bir parçası. Tayvan, örneğin eğitim, araştırma ve dijital politika alanlarında önemli, güvenilir ve güvenilir bir ortaktır. Almanya ve Tayvan aynı değerleri paylaşıyor ve onlara bağlı: barış, özgürlük, insan hakları.

Gezi, Avrupa Birliği ve federal hükümetin mevcut tek Çin politikası çerçevesinde gerçekleştiriliyor.